fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šikuta odmieta Ficove politické ataky na adresu sudcov a spochybňovanie ich nezávislosti na základe domnienok

Predseda Najvyššieho súdu SR Šikuta tiež dôrazne odmieta akékoľvek manipulácie pri prideľovaní spisov jednotlivým senátom. 

Máte tip? napíšte nám mailom

30.5.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda Najvyššieho súdu SR (NS SR) Ján Šikuta absolútne vylučuje akékoľvek manipulácie pri prideľovaní spisov jednotlivým senátom. Reagoval tak na medializované informácie v stanovisku, ktoré poskytla hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Šikuta dodal, že ak niekto disponuje dôkazmi o takomto nezákonnom konaní, mal by postupovať v zmysle zákona, a teda oznámiť tieto okolnosti orgánom činným v trestnom konaní.

„Ako predseda Najvyššieho súdu SR dôrazne odmietam opakujúce sa politické ataky na sudcov Najvyššieho súdu, ktorí majú moju plnú dôveru. Považujem za neprípustné spochybňovanie nezávislosti súdu prostredníctvom domnienok a nepodložených tvrdení,“ podčiarkol Šikuta.

Viac k témam: Manipulovanie, Nezávislosť súdnictva, Trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Šikuta odmieta Ficove politické ataky na adresu sudcov a spochybňovanie ich nezávislosti na základe domnienok © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií