fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Silné zemetrasenie v Taiwane spôsobilo škody a zrútilo budovu

Zemetrasenie malo magnitúdo 6,8.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.9.2022 (Webnoviny.sk) – Silné zemetrasenie, ktoré v nedeľu otriaslo Taiwanom, spôsobilo kolaps budovy a vykoľajilo aj vlak. Väčšina škôd z otrasov s magnitúdom 6,8 sa zdá byť severne od epicentra, ktoré sa podľa taiwanského meteorologického ústavu nachádzalo v meste Čch’-šang na juhovýchode ostrova v hĺbke 7 kilometrov.

Zemetrasenie bolo najsilnejším z desiatok otrasov, ktoré nasledovali po nočnom zemetrasení, ktoré malo magnitúdo 6,4.

Zrútenie budovy

Zo zasiahnutých oblastí zatiaľ nehlásia žiadne vážne zranenia. Štátna tlačová agentúra CNA informovala, že v meste Jü-li sa zrútila trojposchodová budova, v ktorej bol obchod a byty. Záchranári z trosiek vytiahli 70-ročného majiteľa obchodu a jeho manželku a neskôr sa im podarilo zachrániť aj 39-ročnú ženu a jej 5-ročnú dcéru.

V meste je tiež viac ako 7 000 domácností bez elektriny a je poškodené aj vodovodné potrubie.

Vo vidieckej časti Jü-li polícia a hasiči zasahovali pri kolapse mosta, pri ktorom mohlo podľa štátnych médií spadnúť niekoľko vozidiel a traja ľudia. Takmer 400 turistov zase uviazlo na tamojšej hore bez elektriny a so slabým signálom, informuje CNA.

Zemetrasenie aj cunami

V meste Fu-li medzi Jü-li a Čch’-šang zase trosky z klenby na vlakovej stanici zasiahli prechádzajúci vlak a spôsobili vykoľajenie šiestich vozňov, píše CNA. Nikto z 20 pasažierov neutrpel zranenia.

Prečítajte si tiež:
Chystáte sa vycestovať na Srí Lanku? Krajinou zmieta ekonomická kríza a turisti môžu pocítiť komplikácie

Otrasy bolo cítiť aj na severe ostrova v hlavnom meste Tchaj-pej. V meste Tchao-jüan 210 kilometrov severne od epicentra, muž utrpel zranenia v dôsledku padajúceho stropu na piatom poschodí športového centra.

Japonský meteorologický ústav pre zemetrasenie vydal výstrahu pre niekoľko južných ostrovov pred vlnami cunami, ale neskôr ju stiahol.

Viac k témam: Pád budovy, Záchranári, Zemetrasenie, Zranenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Silné zemetrasenie v Taiwane spôsobilo škody a zrútilo budovu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií