fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Silný spojenec Ruska v súlade s princípom reciprocity prerušil diplomatické styky s Ukrajinou

Damask koncom júna oznámil, že uzná „nezávislosť a suverenitu” samozvaných separatistických republík na východe Ukrajiny, ktoré podporuje Rusko.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.7.2022 (Webnoviny.sk) – Sýria v stredu oznámila, že formálne prerušuje diplomatické styky s Ukrajinou v reakcii na podobný krok Kyjeva. Sýria je silným spojencom Ruska, ktoré sa v septembri 2015 zapojilo do konfliktu v krajine a pomohlo nakloniť sily na stranu prezidenta Baššára al-Asada.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Koncom júna Damask oznámil, že uzná „nezávislosť a suverenitu” samozvaných separatistických republík na východe Ukrajiny, ktoré podporuje Rusko. Sýria sa tak stala prvou krajinou, ktorá uznala nezávislosť Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky. To viedlo Ukrajinu k prerušeniu stykov so Sýriou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Sýrska arabská republika sa rozhodla prerušiť diplomatické väzby s Ukrajinou v súlade s princípom reciprocity,” oznámilo sýrske ministerstvo zahraničia a zároveň konštatovalo, že Ukrajina v skutočnosti narušila vzťahy so Sýriou už v roku 2018, keď odmietla obnoviť pobyt sýrskym diplomatickým pracovníkom v Kyjeve, čím im znemožnila vykonávať si ich povinnosti. Sýrska ambasáda vtedy podľa ministerstva prerušila svoju činnosť „v dôsledku nepriateľského prístupu ukrajinskej vlády”.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Silný spojenec Ruska v súlade s princípom reciprocity prerušil diplomatické styky s Ukrajinou © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusi vo svojich telefonátoch prezradili problémy. Darí sa im len pri Sjevjerodonecku, ale inde ofenzívu stopli
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií