fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Skladové priestory môžu ohroziť naše zdravie práve v tej najnevhodnejšej chvíli

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak podnikáte, v prvom rade si budete musieť zabezpečiť kancelárske priestory a kanceláriu, odkiaľ budete svoju firmu riadiť. Častokrát však podnikatelia zabúdajú na to, že zabezpečenie skladových priestorov niečo stojí. Je potrebné investovať nielen do bezpečnosti, ale aj do zariadenia, ktoré ak má spĺňať všetky bezpečnostné podmienky, musí byť kvalitnejšie a tým pádom aj drahšie.

Počet zamestnancov

Nikdy, ale naozaj nikdy nešetrite na zamestnancoch, pretože práve od nich závisí, aká bude produktivita práce a aký budete mať zisk. Myslite najmä na to, že zamestnancov musíte zaučiť na prístrojoch a manipulačnej technike, ktorú plánujete v skladových priestoroch používať. Ľahko sa môže stať úraz a keď sa stane, je už neskoro vyplakávať a premýšľať nad tým, čo by bolo keby. Radšej navýšte počet zamestnancov, ako znížte. Práca bude odvedená lepšie, čo sa samozrejme odzrkadlí aj na spokojnosti zákazníkov.

Presun materiálu z miesta na miesto

Každý jeden materiál/tovar bude potrebné v skladových priestoroch prevážať z miesta na miesto. Ručne to váš zamestnanec určite robiť nebude, najmä ak je materiál väčšej váhy, ako zvládne dospelý človek uniesť. Presúvať tovar a materiál z miesta na miesto budú za pomoci stále funkčných jazdených vozíkoch, ktoré slúžia už dlhšiu dobu a stále sú spoľahlivé tak, ako na začiatku.

Prečítajte si tiež:
Takúto poštu by sme chceli dostať aj my!

Neustále kontrolovanie

Tým, že sa v sklade pracuje nepretržito, je priam než nevyhnutné pravidelne kontrolovať funkčnosť materiálu, pretože bolo by hlúpe riskovať zranenie u niektorého zo svojich zamestnancov. Kontrolujte častejšie sedačky do vozíkov a zistite, či regále do skladu sú pevné.

Foto: Wikimedia Commons

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií