fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POZOR! Slovenské banky opäť zvyšujú poplatky, niektoré až šesťnásobne

Banky oznámili zvýšenie poplatkov za používanie hotovosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

Najväčšie banky na Slovensku opäť menia svoje cenníky. Ich cieľom je vraj obmedzenie návštevy pobočiek a znížiť počet hotovostných operácií na minimum. V niektorých prípadoch tak poplatky stúpnu až šesťnásobne.

Za výbery či vklady si priplatíte

Banky informujú, že úkony, ktoré sú schopní klienti zvládnuť samostatne, by mali práve poplatky odradiť od návštevy pobočiek. Zvyšovanie poplatkov sa má týkať  príkazov na úhradu, výbery či vklady hotovosti priamo v banke. Práve v tomto prípade si klienti Slovenskej sporiteľne priplatia najviac, a to až tri eurá z doterajších 50 centov.

„Cieľom je motivovať ľudí, aby nechodili s bežnými vecami do pobočiek, ale vedeli ich vyriešiť pohodlne online z domu,“ vysvetlila hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková. Klienti by mali viac využívať internet banking, mobilnú aplikáciu alebo výber hotovosti z bankomatov.

Vklady cez bankomaty sú zadarmo

Tieto možnosti ponúka Slovenská sporiteľňa, VÚB Banka aj Poštová banka, teda všetky, ktoré od júna, respektíve júla, upravujú sadzobníky. Aj vkladať peniaze na účet sa už dnes dá bez toho, aby sme museli stáť v rade na pokladňu. „Vklady cez bankomaty s možnosťou vkladu, takzvané vkladomaty, sú pre klientov zadarmo,“ ozrejmil hovorca VÚB banky Dominik Miša.

Prečítajte si tiež:
Matej Martovič: Verím, že spoločne nastavíme nové pravidlá fondu, ktoré pomôžu väčšiemu počtu študentov

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr financnahitparada

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií