fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako ušetriť peniaze? TOTO je 7 tipov, ktoré aplikujte do života hneď dnes!

Ako ušetriť peniaze, keď máte kopec denných výdavkov, ktorých sa neviete zbaviť? Týchto sedem krokov vás zaručene zachráni od krachu!

Máte tip? napíšte nám mailom

 

1. Chcem verzus potrebujem

Ak vám počas nákupu padne niečo do oka, opýtajte sa samého seba, či konkrétnu vec potrebujete alebo ju len chcete. Nakupovať by ste mali so zámerom. Pokojne si napíšte nákupný zoznam. Vyhnete sa nielen tomu, že niečo zabudnete kúpiť, ale aj tomu, že toho kúpite oveľa viac a zbytočne. Ak niečo v nákupnom zozname nemáte, zrejme to až tak veľmi nepotrebujete.

2. Noste hotovosť

Plaťte v hotovosti čo najviac. Skúste platenie kartou úplne vylúčiť. Prečo? Ak za nákup idete zaplatiť v hotovosti, presne vidíte, ako vyzerá váš účet vo fyzickej podobe. Na druhej strane, ak platíte kartou, pri srdci vás to až tak veľmi nezabolí, pretože reálne nevidíte, koľko peňazí ste práve pustili z ruky.

ako ušetriť peniaze
Zdroj: unsplash.com

3. Ako ušetriť peniaze fotkou?

Ak ste našli nádherný kúsok oblečenia, nábytku alebo iného doplnku, no nie ste si istí, či túto vec potrebujete, alebo či sa hodí k vášmu bytu, odfoťte si ju. Niekoľko dní o nej premýšľajte a občas sa pozrite na jej fotografiu. Ak po týždni alebo dvoch budete tento konkrétny tovar stále chcieť, môžete si ho kúpiť. Určite sa vám ale stane aj to, že nakoniec budete radi, že ste nevyhodili peniaze len tak za nejakú zbytočnosť.

Prečítajte si tiež:
POZOR! Slovenské banky opäť zvyšujú poplatky, niektoré až šesťnásobne

4. Porovnávajte ceny

Nekupujte všetky veci hneď a v jednom obchode. Porovnajte si ceny z viacerých obchodov alebo si pozrite letáky a zľavy v nich. Ak kupujete niečo drahšie, skúste vygoogliť, či konkrétny tovar nenájdete v nejakom internetovom obchode lacnejší. Takto ušetríte kopec peňazí.

5. Chodievajte do knižníc

Ak ste veľký čitateľ a bez kníh si neviete predstaviť život, pozrite sa na svoju knižnicu a pomyslite si, koľko ste minuli za všetky tie tituly. Samozrejme, kupovať knihy je fajn. Ale každý týždeň? Skúste sa prihlásiť do mestskej knižnice a požičiavajte si knihy odtiaľ. Je to výrazne lacnejšie a okrem starej klasíky tam nájdete aj novinky.

Ak míňate príliš veľa, prečítajte si o aplikáciách, ktoré by vám mohli pomôcť ušetriť stovky eur

ako ušetriť peniaze
Zdroj: unsplash.com

6. Deň bez míňania

Skúste si vybrať jeden deň v týždni, počas ktorého neminiete ani jeden cent. Nemusí to byť konkrétny deň, ktorý bude každý týždeň rovnaký. Podľa svojich plánov a povinností budete sami vedieť, kedy je na tento deň bez míňania najvhodnejší čas. Naučí vás to, že nemíňať vlastne vôbec nie je až také ťažké a ukáže vám to, koľko zbytočností ste predtým zvykli kupovať.

Prečítajte si tiež:
Rebríček najbohatších Čechov a Slovákov: Tipnite si, kto je na jeho vrchole!

7. Varte si doma

Je jedno, či ide o varenie jedla, kávy alebo čaju. Všetky tieto veci na prvý pohľad nestoja až tak veľa. Ale ak si spočítate, koľko peňazí ste na ne minuli za jeden týždeň, zakrúti sa vám hlava. Ak stojí káva 2,50 eur a vy ste si ju dali tento týždeň päťkrát spolu s obedom za 5 eur, za týždeň ste minuli 37,50 eur. To je za mesiac 150 eur. A to už vôbec nie je až taká malá suma, ako sa na prvý pohľad zdalo.

Zdroj: youtube.com

Prečítajte si tiež:

Phishingové útoky vás môžu pripraviť o všetky peniaze! Pozor na falošné emaily aj SMS

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií