fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Skutočný príbeh: Nebezpečné oblečenie

Máte tip? napíšte nám mailom

Každá žena miluje trendy oblečenie a nakupovanie. Pozná to asi každá, keď si niečo kúpi a chce sa v tom všetkým ukázať. Príbeh, ktorý nám zaslala Elena, je nie len príbehom, ale možno aj istým ponaučením pre všetky (netrpezlivé) ženy.

Vždy, keď vojdem do nejakého obchodu, tak si musím kúpiť aspoň maličkosť. Inak to nebolo ani teraz, obchody prekvitali novým tovarom a ja som si musela kúpiť hneď dva nové topy. Cítila som sa v nich dobre, vedela som, že mi to sekne. Večer ma zavolala partia priateľov na žúrku, tak som sa tešila, že sa tam môžem ukázať v nových veciach.

shopping1

Chvály sa mi hrnuli z každej strany a ja som sa tak počas večera cítila naozaj super a sebavedomo. Moju radosť však pokazil veľmi nepríjemný pocit, ktorý som začal vnímať uprostred noci. Po celom tele som cítila taký čudný pocit, ako keby po mne liezli mravce. Kamarátka ma potom upozornila, že po celom tele mám červené fľaky. Začínala sa mi krútiť hlava, bolo mi na zvracanie a mala som pocit, že čochvíľa odpadnem. Namiesto tanečného parketu som skončila na pohotovosti.

Prečítajte si tiež:
Erika Judínyová je tehotná - v 49 rokoch prvýkrát mamou

27-12-2016-03

Tu zistili, že mám alergickú reakciu na nový top, ktorý som mala na sebe. “Ale ako to? Veď je nový, čistý…” To určite! Nenapadlo mi ho vyprať, napriek tomu, že obsahuje alergény od textilného farbiva, cez rôzne chemické látky až po chemikálie proti hmyzu. Lekár mi taktiež vysvetlil, že nikdy neviem, kto a kde danú vec vyrobil, z akej látky, koľko ľudí ju predo mnou skúšalo… Uznala som, že má pravdu. Teraz už viem, že aj oblečenie z drahých butikov môže byť rovnako jedovaté ako najlacnejšie čínske veci. Takú nepríjemnú alergiu už nechcem nikdy zažiť. Dnes som sa naučila vydržať ten jeden deň, kým si novú vec vyperiem a budem mať absolútnu istotu, že mi nič nehrozí.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií