fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slová sa nám minuli a na skutky sme leniví

Máte tip? napíšte nám mailom

Každý z nás by si v roku 2016, kedy za sebou máme rozpady, boje, krízy, objavy, predstavoval život, ktorý sa bude uberať do veľmi pozitívneho smeru. No keby si dáme otázku: ,,Žijeme život podľa našich predstáv?” , častá odpoveď by bola nie…

Rozhovory medzi ľuďmi vystriedali správy, zážitky zase videozáznam. Ľudia sa spoznávajú na základe fotografií a sociálnych sietí. Svoj osobný čas vieme premrhať rozoberaním života iných. Viac jedlom kŕmime instagram ako seba. Politici, ktorí majú byť vzorom pre dnešnú mládež len ukazujú, že sú odstrašujúcim varovaním.

Prezentovať pomoc pre druhých už zrejme nemajú vo svojom dokonalom scenári. Demokracia upadá, ako by sme sa vrátili do roku 1946, kedy obyčajný človek nemohol ani slobodne myslieť. Azda je zakázané prejaviť svoje myšlienky? Žijeme v stereotype a vo falošnom pohodlí, ktoré nám bude dopriate za nízky úrok do 24 hodín. Len preto, lebo musíme byť rýchlejší, ako druhý. Mladým ľudom je spoločnosť tým najhorším vzorom. V baroch sa spoliehajú na svoj výzor a plné peňaženky od rodičov viac, ako na slová, ktoré by polichotili. Skutky, ktoré by zahriali. Muž žene už zabudol vyznať lásku a darovať srdce. A žena zase nevie čakať na toho,,pravého,, a namiesto srdca vezme luxus. Rebélia upadá na cigarety v 13-tich, alkohol v 14-tich. Svoje sny nemáme, lákajú nás sny a túžby iných. Žijeme iba piatok až nedeľu. Od pondelka do štvrtku sme na letovom režime a bez rannej kávy a ibalginu v kabelke by sme neprežili. Prečo všetok svoj krátky čas sme ochotní minúť na uspokojenie nároku iných, a nie seba?

Prečítajte si tiež:
TÝM NAJKRAJŠÍM VIANOČNÝM DARČEKOM STE VY! Šťastné a veselé :-)

Náš svet je otočený naruby, a je len na nás vrátiť ho späť. Nezaoberajme sa virtuálnym svetom príliš, aby sme popri tom nezabudli na ten súčasný, ktorý je oveľa krajší. Nemôžeš sa hnevať na celý svet, ak si nešťastný. Šťastie je ako vták, ktorý lieta nad nami. Ak sa mu páčime na chvíľku pri nás pristane, ale potom opäť odletí dať šťastie druhým. Veď život je tak krásny, zložený z maličkostí. Nemajme strach byť sami sebou, prejaviť svoje city, slobodne myslieť a zostarnúť skôr ako sa veľká ručička dotkne malej. A pokiaľ nevieme, prečo mnoho ľudí nedosiahlo v živote to, čo chcelo, bolo to, že keď im šťastie zaklopalo na dvere, boli v záhrade a hľadali štvorlístky.

 

SLEDUJ BLOGERKU DALINU NA FACEBOOKU!
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií