fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenská pošta vydá známku Solidarita s Ukrajinou, znázorní plačúcu ženu utekajúcu pred vojnou

Emisiu poštovej známky vybrali z návrhov diel slovenských a ukrajinských umelcov v rámci výstavného projektu Solidarita s Ukrajinou.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.9.2022 (Webnoviny.sk) – Známku Solidarita s Ukrajinou s nominálnou hodnotou 75 centov vydá Slovenská pošta v piatok (16. septembra). Je na nej motív plačúcej utečenkyne z Ukrajiny, ktorá našla azyl na území Slovenska.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Návrh Petra Konečného

Poštová známka rozmerov 44,1 × 26,5 milimetrov vrátane perforácie vyjde vo forme tlačového listu s 50 známkami. Emisiu poštovej známky vybrali z návrhov diel slovenských a ukrajinských umelcov v rámci výstavného projektu Solidarita s Ukrajinou.

Autorom výtvarného návrhu známky je Peter Konečný. Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Potopený ruský krížnik

Súčasne s poštovou známkou vydá Slovenská pošta aj obálku prvého dňa (FDC) s dátumom (16. septembra) a domicilom Bratislava, na ktorej je motív ruky s víťazným gestom a useknutými prstami znázorňujúcimi prinesené obety.

„Motívom FDC pečiatky je kráčajúca loď symbolizujúca potopený ruský krížnik pri Haďom ostrove,“ doplnila Dorčáková. Autorom obálky prvého dňa FDC a FDC pečiatky je Mykola Kovalenko.

Slovenské hranice prekročilo od začiatku ruskej agresie na Ukrajine 24. februára 2022 viac než 700 000 občanov Ukrajiny, predovšetkým žien a detí. Mnohí utečenci pokračovali do iných krajín, no viac než 90 000 požiadalo o ochranu Slovenskú republiku.

Prečítajte si tiež:
SaS chce vidieť Fica vo väzbe a zahlasuje za jeho vydanie, Sulíka by neprekvapil odlišný názor Sme rodina

Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská pošta vydá známku Solidarita s Ukrajinou, znázorní plačúcu ženu utekajúcu pred vojnou © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií