fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko podporuje vstup Fínska a Švédska do NATO, vyjadril sa Korčok

Slovensko podľa ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka (nom. SaS) spraví všetko pre to, aby sa tak stalo čo najrýchlejšie.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.5.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensko jednoznačne podporí vstup Fínska a Švédska do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) v prípade, že sa tak rozhodnú. Konštatoval to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS) na neformálnom stretnutí šéfov diplomacií NATO v Berlíne.

Fínsko a Švédsko sú dlhodobo najbližšími partnermi Aliancie. Ruská agresia na Ukrajine zmenila ich pohľad na zaistenie vlastnej bezpečnosti a obrany tak, že dnes vážne diskutujú o vzdaní sa neutrálneho štatútu a vstupe do NATO. Ruská agresia doslova zjednotila celé demokratické spoločenstvo,“ uviedol Korčok.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Slovensko podľa jeho slov spraví všetko pre to, aby sa tak stalo čo najrýchlejšie. „Je to v našom vlastnom záujme. Vstupom Fínska a Švédska by sa politicky aj vojensky Aliancia posilnila. Obidve krajiny majú veľké a vyspelé armády, ktoré by boli významným prínosom pre kolektívnu obranu Aliancie,“ vysvetlil šéf slovenskej diplomacie.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vstup do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko podporuje vstup Fínska a Švédska do NATO, vyjadril sa Korčok © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Prvá prezidentka Katalin Nováková sa ujala úradu a Maďarom oznámila, že sa na ňu môžu spoľahnúť
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií