Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko sa na historických križovatkách vždy rozhodlo ísť správne, myslí si Heger

To, že Slovensko zvládlo náročné momenty nie je podľa Eduarda Hegera náhoda, ale výsledok viacerých politických zápasov.

1.9.2022 (Webnoviny.sk) – Prijatie ústavy bolo prejavom svojbytnosti slovenského národa a krokom pri napĺňaní jeho štátotvorných ambícií, povedal v príhovore premiér Eduard Heger na slávnostnom zasadnutí NR SR pri príležitosti 30. výročia prijatia Ústavy SR.

Rodina demokratických štátov

Podľa premiéra sme sa vždy rozhodli ísť správnou cestou, ak sme sa ocitli na historickej križovatke. Zároveň dodal, že Slovensko patrí do širokej rodiny demokratických štátov.

To, že Slovensko zvládlo náročné momenty nie je podľa Hegera náhoda, ale výsledok viacerých politických zápasov.

Tridsiate narodeniny našej samostatnej ústavnosti znamenajú, že sme ešte mladé politické spoločenstvo. Ale na druhej strane, politické krízy, ktorými sme za ten čas prešli, hovoria o tom, že sme ich schopní prekonávať v hraniciach ústavy,“ tvrdí premiér, ktorý to pokladá za dôležité.

30 rokov skúmania hraníc

Uznávanie základných práv a slobôd nie je vo svete samozrejmosťou, podľa Hegerových slov však u nás toto uznávanie samozrejmosťou je.

Heger v závere dodal, že 30 rokov slovenskej samostatnej ústavnosti predstavuje 30 rokov skúmania hraníc, čo je v súlade s ústavnými pravidlami a čo nie.

„Za seba a našu vládu chcem povedať, že máme eminentný záujem dodržiavať ústavné pravidlá, ako aj tie nepísané, ktoré sú tmelom demokratickej spoločnosti,“ uzavrel premiér.

Viac k témam: Deň Ústavy SR, Premiér Slovenskej republiky, Ústava SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko sa na historických križovatkách vždy rozhodlo ísť správne, myslí si Heger © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií