Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

SNP posunulo Slovensko medzi víťazov vojny, podľa koaličných poslancov si musíme pripomínať hrozbu i hrdinov

Politici si na sociálnej sieti uctili 78. výročie Slovenského národného povstania.

29.8.2022 (Webnoviny.sk) – Koaliční politici si na sociálnej sieti uctili 78. výročie Slovenského národného povstania (SNP). Podľa nich si máme pripomínať hrozbu, ktorú sme prekonali, i hrdinov, ktorí pre budúce generácie vybojovali slobodu.

Rozširuje sa zlo fašizmu

Ministerka spravodlivosti a nominantka strany Sloboda a Solidarita (SaS) Mária Kolíková tvrdí, že udalosť SNP je obdobie, keď nechal štát svojich občanov bojovať samých a vôbec im nepomohol.

„Vždy som si myslela, že čas, keď obyčajný človek musí siahnuť po zbrani, už nezažijem. Pred pol rokom sa však u našich susedov stalo práve to. Pocit samozrejmého mieru, ktorý som brala za istotu, sa otriasol,“ tvrdí ministerka.

Podľa nej sa v slovenskej politike začalo rozširovať zlo fašizmu. Koliková tvrdí, že 78. výročím SNP si nepripomína len minulosť, ale máme premýšľať nad tým, kam sme sa za tie roky posunuli a akým hrozbám čelíme.

 Najväčším odkazom SNP je hrdinstvo

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová je presvedčená, že najväčším odkazom SNP je hrdinstvo a nie prekrúcanie historických udalostí.

„Hrdinstvo tých, ktorí sa postavili proti zlu a boli ochotní bojovať aj so zbraňou v ruke. Hrdinstvo tých, ktorí pomáhali svojim blížnym v núdzi, hoci sami riskovali svoju prácu, slobodu a veľakrát aj život,“ uviedla Remišová. Podľa nej Slovensko potrebuje hrdinov všedných dní, ktorí stoja proti zlu.

Predsedníčku doplnil Juraj Šeliga (Za ľudí), podľa ktorého hrdinovia SNP položili základy pre budúce generácie a posilnili hrdosť nášho národa.

„SNP sa zapísalo do našich i európskych dejín ako jedno z úspešnejších povstaní proti zlu. Myslime na hrdinov SNP a vytrvalo bráňme s Ukrajinou hodnoty, ktoré sú vzácne aj pre nás – sloboda, demokracia a právo,“ dodal Šeliga.

SNP nás posunulo medzi víťazov

Predseda Výboru Národnej rady SR pre hospodárske záležitosti a člen hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Peter Kremský nikdy nezabudne na odvahu, udatnosť a obete ľudí, ktorí bojovali aj za našu slobodu a hrdosť.

Podľa neho oslobodili väzňov v pracovných a zajateckých táboroch, obsadili dôležité logistické a dopravné uzly, horské priesmyky. Na dlhé mesiace nemeckým vojskám znemožnili využívať dopravné trasy.

„SNP posunulo Slovensko medzi víťazov druhej svetovej vojny, krajiny, ktoré sa nedali a nevzdali sa,“ uzavrel Kremský.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Oslavy 78. výročia SNP (fotografie)

Viac k témam: SNP Slovenské národné povstanie
Zdroj: Webnoviny.sk – SNP posunulo Slovensko medzi víťazov vojny, podľa koaličných poslancov si musíme pripomínať hrozbu i hrdinov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií