fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sociálna poisťovňa čoskoro sprístupní nové informácie pre zamestnávateľov, týka sa to platenia poistného

Ide o novú povinnosť Sociálnej poisťovne vo vzťahu k zamestnávateľom.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.5.2022 (Webnoviny.sk) – Od začiatku júna sprístupní Sociálna poisťovňa zamestnávateľom informácie o ich zamestnancoch potrebné na určenie obdobia, počas ktorého nie je zamestnanec povinný platiť poistné na niektoré druhy poistení.

Týka sa to najmä povinnosti platiť poistné na nemocenské poistenie, dôchodkové poistenie a poistenie v nezamestnanosti z dôvodu priznania starobného, predčasného starobného alebo invalidného dôchodku, vrátane dňa vydania rozhodnutia o priznaní tohto dôchodku bez súhlasu zamestnanca. Ide o novú povinnosť Sociálnej poisťovne vo vzťahu k zamestnávateľom. Poisťovňa o tom informovala v tlačovej správe.

„Uvedené informácie automaticky sprístupníme pre zamestnávateľov v systéme elektronických služieb Sociálnej poisťovne ako ďalší prehľadový formulár,” uviedla Sociálna poisťovňa.

Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa čoskoro sprístupní nové informácie pre zamestnávateľov, týka sa to platenia poistného © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií