fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šojgu nariadil zničenie systémov HIMARS, ktoré Ukrajincom poskytli Američania

Sergej Šojgu bol skontrolovať ruské jednotky.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský minister obrany Sergej Šojgu počas kontroly ruských jednotiek na východe Ukrajiny nariadil veliteľom, aby sa zamerali na zničenie raketových a delostreleckých systémov dlhého doletu, ktorými disponuje ukrajinská armáda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie ruského ministerstva obrany na Telegrame. V spomenutom vyhlásení sa uvádza, že Šojgu prikázal, aby tak ruské jednotky učinili za použitia vysoko presných zbraní. Šojgu bol predtým skontrolovať aj ruské jednotky v iných oblastiach Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Vďaka americkým raketovým a delostreleckým systémom HIMARS, ktorých poskytnutie Ukrajine oznámil americký prezident Joe Biden 1. júna, už ukrajinská armáda zničila viac ako 30 logistických vojenských objektov Ruska. Systémy HIMARS sú vybavené raketami schopnými zasiahnuť ciele na vzdialenosť 80 kilometrov, a potenciálne až 300 kilometrov.

Viac k témam: Americký prezident, raketový systém HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Šojgu nariadil zničenie systémov HIMARS, ktoré Ukrajincom poskytli Američania © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Pri brutálnom zásahu brazílskej polície zomrel černoch priamo v ich aute, napchali ho do kufra a nechali udusiť plynom (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií