fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stíhačky MiG-29 by sme nemali poskytnúť Ukrajine zadarmo, Štefanec presadzuje finančnú alebo materiálnu náhradu

Europoslanec zároveň vyjadril znepokojenie nad najnovším vyhrážaním sa Moskvy Moldavsku, čo podľa neho dokazuje správnosť tohto rozhodnutia.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.9.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensku od 1. septembra do konca roka 2023 pomáha chrániť jeho vzdušný priestor Poľsko a Česká republika. Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) podporuje tento krok Ministerstva obrany SR.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V tlačovej správe zároveň vyjadril znepokojenie nad najnovším vyhrážaním sa Moskvy Moldavsku, čo podľa neho dokazuje správnosť tohto rozhodnutia.

Zdôraznil tiež, že slovenské staré stíhačky MiG-29 by mali byť poskytnuté Ukrajine s finančnou alebo materiálnou náhradou.

“Spolupráca s európskymi partnermi a špeciálne s našimi najbližšími susedmi v otázkach bezpečnosti a vzájomnej vojenskej pomoci je viac ako vítaná v časoch, keď je náš východný sused napadnutý ruskými agresormi. Obmena zastaralej ruskej techniky na vybavenie plne kompatibilné s armádami NATO je viac ako nevyhnutná,“ napísal Ivan Štefanec.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky MiG-29, vzdušný priestor
Zdroj: Webnoviny.sk – Stíhačky MiG-29 by sme nemali poskytnúť Ukrajine zadarmo, Štefanec presadzuje finančnú alebo materiálnu náhradu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií