fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Študent zabil svoje dve učiteľky sekerou, na súde si vypočul ten najtvrdší trest

Fabian Vidar Cederholm, ktorý bol študentom školy v treťom najväčšom švédskom meste Malmö, bol zatknutý 21. marca krátko po incidente.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.9.2022 (Webnoviny.sk) – Osemnásťročného tínedžera, ktorý na strednej škole v južnom Švédsku napadol a sekerou zabil dve učiteľky, uznali vo štvrtok vinným zo spáchania dvoch vrážd a odsúdili ho na doživotie. Vo Švédsku to vo všeobecnosti znamená minimálne 20 až 25 rokov odňatia slobody, no trest možno predĺžiť.

Fabian Vidar Cederholm, ktorý bol študentom školy v treťom najväčšom švédskom meste Malmö a bol zatknutý 21. marca krátko po incidente. Mladík predtým nemal žiadny policajný záznam, ani u neho v minulosti nezaznamenali podozrivé správanie.

Súd uviedol, že Cederholm zabil učiteľky Victoriu Edströmovú a Saru Böökovú „tak, že ich na smrť rozsekal sekerou“. Sudca Johan Kvart podotkol, že Cederholm použil aj nôž.

Súd poznamenal, že páchateľ bol odsúdený na doživotie, pretože „čin bol obzvlášť bezohľadný“ a dodal, že motív nie je úplne objasnený. „Sú to dve veľmi brutálne vraždy, pri ktorých obete ťažko trpeli,“ uviedol Kvart vo vyhlásení.

Viac k témam: Doživotný trest, Súdy, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Študent zabil svoje dve učiteľky sekerou, na súde si vypočul ten najtvrdší trest © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusko zmobilizovalo do bojov na Ukrajine vyše 30-tisíc dobrovoľníkov. Pomôže im však krátky výcvik?
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií