fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Študenti sa radikalizujú prostredníctvom sociálnych platforiem, konštatoval Heger

Premiér Eduard Heger, minister školstva Ján Horecký a policajný prezident Štefan Hamran odletia budúci týždeň do Fínska, aby sa inšpirovali v oblasti bezpečnosti študentov na školách.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.11.2022 (Webnoviny.sk) – Radikalizácia študentov sa za posledné obdobie množí a podľa výpovedí študentov sa tak deje prostredníctvom sociálnych platforiem. Uviedol pre médiá premiér SR Eduard Heger (OĽaNO). „Inšpiráciu nachádzajú v zahraničí, čo je o to smutnejšie,” povedal premiér. Zdôraznil, že musia zabezpečiť bezpečnosť na školách.

Sú to naše deti, chceme, aby sa v školách vzdelávali a boli tam v bezpečí. Veľmi intenzívnu diskusiu vedieť s ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR Janom Horeckým, taktiež ideme budúci týždeň do Fínska, aby sme sa v tejto oblasti inšpirovali,” informoval Heger.

Na sever s nimi podľa Hegerových slov pocestuje i prezident Policajného zboru Štefan Hamran. „Chceme sa pozrieť na to, akým spôsobom polícia a rezort školstva spolupracujú. Taktiež vypracujeme konkrétnu analýzu a postup, ako to zlepšiť,” uzavrel Heger.

Na strednej odbornej škole v Novákoch v okrese Prievidza vo štvrtok na začiatku vyučovania začal tínedžer behať po škole so sekerou v ruke. Podľa informácií TV JOJ sekol jedno dievča do čela a zraniť mal aj ďalšieho chlapca.

Prečítajte si tiež:
Uhrík: Kotlebovci a skupina okolo Tarabu by si mali vstúpiť do svedomia

Po útoku zo školy ušiel. Policajti nasadili psovodov a po žiakovi pátrali. Chytili ho 500 metrov od školy v neďalekom poli. „Policajti útočníka v krátkom čase po útoku zadržali. Zranenie, ktoré napadnutá osoba utrpela, našťastie, nie je vážne,“ uviedla polícia.

Viac k témam: Napadnutie, Sociálne siete
Zdroj: Webnoviny.sk – Študenti sa radikalizujú prostredníctvom sociálnych platforiem, konštatoval Heger © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií