fbpx
Dokázal by si za 24 hodín vytvoriť hotové video podľa zadania? Pozrite si skvelý nápad študentov z Trnavy

Dokázal by si za 24 hodín vytvoriť hotové video podľa zadania? Pozrite si skvelý nápad študentov z Trnavy

Stretli ste sa už niekedy s tým, že ste za 24 hodín museli odovzdať hotovú prácu podľa konkrétneho zadania? Študenti z FMK v Trnave si to vyskúšali na vlastnej koži.

Všetko nám opísal Pavol Banáš, jeden zo študentov, ktorý sa tejto výzvy zúčastnil. Výsledok si môžete pozrieť nižšie vo videu.

Projekt vznikol v rámci súťaže „Frejm challenge” na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity svätého Cyrila a Metoda (FMK UCM) v Trnave. Úlohou súťažných tímov bolo za 24 hodín vytvoriť video bez určeného konkrétneho žánra. Nemožné?

Súťaž začala vo štvrtok (4. 4. 2019) o 10.00. V tom čase si tímy vylosovali indície, ktoré museli následne použiť vo videu. Taktiež sa dozvedeli aj 2 repliky, ktoré museli vo videu zaznieť. Tie mali všetky tímy spoločné a zneli nasledovne: „Kto ti dal rozum?” a „I have bad feeling about this” (tím LC Crew, ktorý vytvoril víťazné video, si vytiahol indície „deadline” a „porota” – red. poznámka).

Natáčalo sa na rôznych miestach a interiér vystriedal i exteriér. Zdroj: instagram.com/legendarycrewmovies

Všetko ostatné muselo ísť bokom

Po úvodnom meetingu sa súťažiaci pustili do vymýšľania a nakrúcania. Nevieme, či si to viete predstaviť, ale vymyslieť, nakrútiť a spracovať video v takom krátkom čase, nie je vôbec jednoduché. Súťažiaci preto museli urobiť maximum – obetovať spánok a venovať sa výlučne iba práci na videu.

LC Crew venovali pomerne veľa času idea makingu, stavili teda na prepracovanejšiu ideu, viacero skrytých odkazov a vtipov. Nakrúcať začali až okolo tretej hodiny poobede. 

„Keďže sa nenakrúcalo iba na jednom mieste, bolo treba pracovať veľmi rýchlo – Mr. Deadline a hlavne západ slnka bol neúprosný,” upresnil Pavol z víťazného tímu. 

Zadanie preverilo viacero zručností študentov. Zdroj: instagram.com/legendarycrewmovies

Po zotmení tím LC Crew pokračoval v interiérovej a štúdiovej práci. Pred polnocou začal so strihom, okolo pol štvrtej ráno vznikol štúdiový voiceover a tiež posledná nakrúcaná scéna s hraním na bicie. Nasledovalo dokončenie postprodukcie, hodina a pol spánku a odovzdanie výsledku presne o 10.00.

Po vypršaní času sa všetky tímy stretli na spoločnom premietaní videí. O výsledku rozhodla odborná porota, ktorú tvorili pedagógovia a doktorandi z FMK v Trnave. 

Tím LC Crew zložený zo štvorice študentov Pavol Banáš, Jakub Babík, Filip Bago, Patrik Hmira zvládol podľa poroty zadanie najlepšie, a tak sa stal víťazom.

Čo hovoríte na ocenené video?

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Reper IDOL o novej skladbe: Sloboda slova by nemala prerásť do nenávisti, kvôli ktorej by bol niekto schopný zájsť až za hranice ľudskosti
Google+ Linkedin
Michaela Imrišková

Prezývajú ma Miška Imriška a som presne ten typ, ktorý každé ráno vstáva s nadšením, pretože ide robiť to, čo ho napĺňa a robí šťastnou. Milujem ten pocit, keď cítim, že to, čo robím, má zmysel. Hovorí sa, že nič z neba nepadne, ale ja som zrejme výnimka. Zaujímam sa o kultúru, umenie, módu, veľmi rada rozprávam, píšem (najmä blogy), čítam, kreativita je moja druhá stránka, milujem estetiku, mám zmysel pre detail a vyžívam sa v maličkostiach. V hlave si dokážem tvoriť pútavé príbehy bez zbytočného klišé, mám radosť z učenia sa nových vecí a nerobí mi problém vyjadriť svoj názor aj pred veľkým publikom. Ak práve nie som online, tak určite niečo pečiem, čítam, hrám sa so psíkom alebo tvorím vlastné módne koláže.