fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nielen vlaky zadarmo. Študenti majú aj ďalšie výhody – môžu požiadať o študentskú pôžičku

Máte tip? napíšte nám mailom

Študujete a stále máte hlboko do vrecka?

I keď rodičia ešte prispievajú, poväčšine na ubytovanie a stravu, a mnohí z nás majú počas školy aj rôzne brigády, nie vždy to finančne zvládame úplne bez problémov.

Nič ale nie je stratené.

Študenti môžu od pondelka (16.7.) predkladať žiadosti o pôžičku z Fondu na podporu vzdelávania. Ten zverejnil podmienky poskytovania pôžičiek pre študentov na akademický rok 2018/2019.

Najväčšou zmenou je zvýšenie objemu finančných prostriedkov vyčlenených na pôžičky pre študentov na štyri milióny eur, čo je o 1,3 milióna eur viac ako v prechádzajúcom akademickom roku“Toto zvýšenie bolo možné najmä vďaka efektívnemu hospodáreniu fondu s vlastnými prostriedkami a zvýšeným príjmom zo splátok pôžičiek poskytnutých v predchádzajúcich rokoch,” argumentujú zástupcovia fondu.

V prípade študentov I. a II. stupňa vysokoškolského štúdia došlo k zvýšeniu maximálnej výšky pôžičky na 2500 eur, v prípade študentov III. stupňa vysokoškolského štúdia na 5000 eur. Maximálna výška pôžičky je teda o 200 eur, respektíve 500 eur vyššia ako v predchádzajúcom akademickom roku.

Rich Britney Spears GIF by Yosub Kim - Find & Share on GIPHY

Študenti môžu žiadosť o pôžičku predložiť v dvoch termínoch, a to buď do 15. septembra alebo do 31. októbra. Detailné informácie o podmienkach poskytovania pôžičiek sú dostupné na webe fondu fnpv.sk.

Prečítajte si tiež:
30 najbohatších Slovákov podľa Forbes: koľko zarobia ročne?

Zdroj: https://www.teraz.sk/magazin/studenti-pozicka-fond/337612-clanok.html

Foto: https://www.pexels.com/photo/people-coffee-meeting-team-7096/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií