fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Súd zamietol sťažnosť policajta obvineného z vraždy kolegu, bude naďalej stíhaný väzobne

Incident vyšetruje Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Policajt Martin T., ktorý čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu vraždy, bude aj naďalej stíhaný väzobne. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová, senát prešovského krajského súdu na neverejnom zasadnutí v utorok 5. apríla zamietol sťažnosť obvineného proti uzneseniu Okresného súdu Prešov zo 17. marca ako nedôvodnú.

Zároveň sa vyslovil, že väzbu obvinenému nenahrádza dohľadom probačného a mediačného úradníka. „Rozhodnutie Krajského súdu v Prešove je právoplatné,“ uviedla Petrufová.

Pri incidente, ktorý sa odohral v pondelok 14. marca podvečer pri čerpacej stanici neďaleko železničnej stanice v Prešove, policajt, a syn primátorky mesta Prešov, Martin T. údajne zastrelil svojho kolegu Filipa S. T. Streľbe predchádzala výmena názorov. Strelec z miesta činu ušiel v policajnom aute. Policajti ho neskôr zadržali v Partizánskej Ľupči v okrese Liptovský Mikuláš.

Incident vyšetruje Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR.

Viac k témam: Súdy, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd zamietol sťažnosť policajta obvineného z vraždy kolegu, bude naďalej stíhaný väzobne © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Koncert opernej osobnosti – tenoristu Štefana Margitu a jeho hostí
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií