fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Syn našiel krásny spôsob, ako pomôcť otcovi chorému na Alzheimerovu chorobu

Máte tip? napíšte nám mailom

Keď hudba lieči…

Svet medicíny ešte stále nevymyslel, ako pomôcť ľuďom vymaniť sa z rúk chorôb, akou je napríklad aj Alzheimerova choroba. Síce sa nedajú úplne vyliečiť, ľuďom, ktorí nimi trpia sa dá aspoň pomôcť, aby bol ich život krajší a plnohodnotnejší.

So spomínaným Alzheimerom bojuje aj 80-ročný Ted McDermott z Veľkej Británie. Napriek tomu sa mu v živote vedie pomerne dobre, no občas máva problém spoznať svojich blízkych a zistiť, s ktorým príbuzným trávi čas či s kým sa práve rozpráva. Jeho syn Mac našiel zaujímavý spôsob, ako otcovi pomôcť s pamäťou. Možno sa mu nevráti úplne celá pamäť späť, no pomáha mu v jej zachovávaní a udržiavaní. Rozhodol sa ho liečiť hudbou a spevom.

Jeho otec Ted bol  v mladosti profesionálny spevák, veľa cestoval a vystupoval v kluboch po celej krajine. Vedel naspamäť neuveriteľne veľa rôznych piesní a jeho fanúšikovia mu hovorili “The Songaminute Man.” Keď sa oženil a založil si rodinu, začal pracovať v továrni, ale hudbe sa venoval vo voľnom čase. Keď mu cestu skrížila choroba a výpadky pamäte, jeho syn dostal nápad. Keďže stav otcovi dovoľuje spievať, prečo to nevyužiť. A tak začal s akousi domácou liečbou otca, ktorej základom bola hudba a spev. Spoločne s otcom spievali doma a v aute pri počúvaní rádia.

Prečítajte si tiež:
Takto sa rozhodovali tínedžeri medzi jednoduchými otázkami!

Mac McDermott zistil, že jeho otec sa cíti lepšie, uvoľnenejšie a hudba má priaznivý vplyv na jeho pamäť. A dokonca zistil, že hoci občas zabudne, ako sa volajú jeho blízki, texty obľúbených, rokmi zabudnutých piesní pozná od slova do slova! Chce tak poukázať na to, ako málo stačí na to, aby sme chorým pomohli. Chcel poradiť aj iným ľuďom, ktorí majú v blízkosti takto chorého človeka, aby sa rozhodli pomôcť. Veď stačí tak málo. A okrem toho, že bude šťastný chorý, jeho šťastie vyčarí úsmev aj na tvári jeho rodiny.

Zdroj: youtube.com  brightside.me Foto: facebook.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií