fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tak sme sa dočkali! Je tu antikoncepcia pre mužov

Máte tip? napíšte nám mailom

Z Indie prichádza antikoncepcia pre mužov v podobe injekcie, ktorej účinok trvá niekoľko rokov. Spermie vraj bude možné v prípade potreby „oživiť.”

V súčasnosti existuje mnoho spôsobov, ako sa brániť pred nechceným tehotenstvom. Zatiaľ čo ženy môžu využívať viacero alternatív, muži toho veľa na výber nemajú. Taktiež treba zdôrazniť, že veľmi rozšírené antikoncepčné tabletky pre ženy majú negatívny vplyv na hormonálnu rovnováhu, zrážanlivosť krvi, pečeň a mnoho iného.

antikoncepcia
Zdroj: pexels.com

Riešenie prichádza z Indie

Všetky tieto skutočnosti už dlho viedli vedcov k vývoju dlhodobejšej antikoncepcie aj pre pánov. S riešením problému prichádzajú indickí vedci, ktorí práve dokončili testovanie injekcie, ktorá sa aplikuje do penisu a jej účinok vydrží 13 rokov. Ide o polymér, ktorý sa bude vstrekovať priamo do semenovodov, teda dvoch kanálikov, ktoré prenášajú spermie zo semenníkov do penisu.

Funguje to?

Testovanie prebiehalo na 303 dobrovoľníkoch a u 97,3% mužov bola antikoncepcia úspešná. Navyše u nich neboli zaznamenané žiadne nežiaduce účinky. To sú viac, než dobré výsledky.

„Produkt možno bezpečne nazvať prvou mužskou antikoncepciou na svete,” vyjadril sa vedúci pracovník na výskume, R. S. Sharma.

Mnohí muži však ostávajú skeptickí. Podľa prieskumu YouGov by bol ochotný pristúpiť na takýto spôsob ochrany len jeden z troch mužov.

Prečítajte si tiež:
Čo vedie mladých ľudí k tomu, aby sa stali teroristami?! Majú na to minimálne 10 dôvodov.
antikoncepcia pre mužov
Zdroj: unsplash.com

Páni sa vyhnú chirurgickej sterilizácii

Doposiaľ jediným spôsobom dlhodobejšej ochrany partnerky pred nechceným tehotenstvom zo strany mužov bol chirurgický zákrok zvaný vazektómia. Po tomto úkone je však neplodnosť trvalá. Antikoncepcia pre mužov z Indie tak prinesie celkom novú alternatívu, ktorá bude bezpečnejšia a menej invazívna.

Obzvlášť veľký význam pre Indiu

Pre tak zaľudnenú krajinu akou je India bolo vyvinutie účinnej antikoncepcie pre mužov obzvlášť dôležitou úlohou. Vedci tvrdia, že produkt by sa mal na indickom trhu objaviť už do siedmich mesiacov. Podľa 20minutes.fr tak Indovia istým spôsobom predbehnú Američanov, ktorí taktiež pracujú na mužskej antikoncepcii. Tá ich by mala mať podobu tabletiek, jej dostupnosť sa však odhaduje v intervale 10 rokov.

Zdroj: vox.com, eurozpravy.cz, lifee.cz, diva.aktuality.sk

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií