fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Profesionálny spoločník Rodan vraj vie, čo potrebujú ženy! Oslovujú ho však aj muži (ROZHOVOR)

Máte tip? napíšte nám mailom

Rodan pracuje ako profesionálny spoločník. Pozrite sa s nami na jeho prácu, ktorá sa točí hlavne okolo žien. Záujem by však mali aj muži.

„Ahoj, bude v poriadku, keď príde aj moja priateľka? :),“ píplo mi na smartfóne necelé dve hodiny pred dohodnutým rozhovorom s profesionálnym spoločníkom, ktorý vystupuje pod umeleckým menom Rodan Svojsky (profesionálny spoločník).

Jeho práca sa točí aktívne niekoľko rokov okolo žien, keď začínal ako striptér, no tejto profesii sa bude venovať už len do konca roka.

Profesionálny spoločník Rodan vraj vie, čo potrebujú ženy. Oslovujú ho však aj muži
Zdroj: archív Rodan Svojsky

Kým mu moje prsty v spätnej odpovedi písali „jasné, nie je problém,“ myseľ mi automaticky škrtala a menila otázky. Napríklad tú, aké je asi ťažké nájsť si partnerku pri takomto povolaní. Začala sa však tvoriť nová bonusová, ktorá smerovala aj tak nakoniec k nej.

Stretli sme sa na bratislavskom Nábreží M. R. Štefánika. Počas rozhovoru prirodzene odkrýval aj staré gentlemanské spôsoby, z ktorých by si niektorí dnešní muži mohli brať príklad.

https://www.instagram.com/p/BvJBvI5ggm6/

V rozhovore sa dozvieš aj:

 • Ako sa Rodan dostal k práci profesionálneho spoločníka
 • Ako mu práca striptéra pomohla pri tejto profesii
 • Čo podľa neho potrebujú ženy
 • Ako dlho sa jeho práca točí okolo žien
 • Čím by mal disponovať dobrý profesionálny spoločník
 • Čo je náplňou jeho práce
 • Mylné fakty o tejto práci
 • Či je táto práca spojená so sexom
 • Aký má cenník služieb
 • Či by mu prekážala spoločnosť s gayom
 • Aké ženy si ho vyberajú
 • Čo si myslí o tejto práci priateľka

Ako si sa dostal k práci spoločníka? Bola to náhoda, niekto ti ukázal cestu alebo tvoja odpoveď bude povedzme, že úplne iná?

Odpoveď je úplne iná. K tejto práci som sa dostal tak, že som si ju sám vytvoril. Táto práca sa len tak neponúka. Nemáš ponuku, na ktorú by si mohla reagovať cez nejaký inzerát. Išlo teda o vnuknutie myšlienky. Ona (myšlienka-poz.red.) prišla ku mne sama (úsmev).

A to ti skutočne len tak prešla hlavou?

Snažím sa vnímať okolie a snažím sa byť pre okolie užitočný a využiť svoj plný potenciál. Prečítal som aj nejaké osobnostné, motivačné a iné knihy a keď sa začneš riadiť takýmto motivačným systémom, tak ťa to potom môže priviesť na takéto zvláštne a možno netradičné povolanie.

View this post on Instagram

"Mužmi sa nerodíme, mužmi sa stávame. Najprv získavame svoju silu. Ako dospievajúcich a mladých dospelých nás ovládajú až bičujú pudy a žiadostivosť, čo si žiada, aby sme začali používať nadobudnutú silu, chytili opraty pevne do rúk. Naučíme sa so svojimi pudmi, žiadostivosťou, slabou až negatívnou stránkou seba i s nevýhodami narábať nedeštruktívne, brať svoj život i životy iných dostatočne vážne, umenšovať seba, nakoľko v živote nejde len o nás a naše potreby. Dôkazom toho, že rastieme celý život, je aj vnímanie vlastnej pominuteľnosti." Zdroj: www.chlapom.sk #samsebou #tuateraz #presvet #trener #motivator #spolocnik #kalokagatia #slovensko #bratislava #fenix #kalisthenika #kdejelimit #vedomie #respekt #ucta #pokora #fitness #workout #motivacia

A post shared by ЯФDДИ SVФJSҜУ (@z_i_v_o_t_a_b_u_d_i_c) on

Asi len knihy by v tomto prípade nepomohli. Spomínal si potenciál…

Športujem, venujem sa najmä kalistenike (cvičenie s vlastnou váhou tela-poz.red.), čo sa odráža aj na mojom tele. Jednoducho sa o seba starám. Takisto tancujem salsu, čo je vhodné pri párovom tanci a je toho viac.

Mal si teda pocit, že ženy potrebujú spoločníka?

Áno! Venujem sa aj striptízu. Prvotne som náš rozhovor nechcel spájať s témou striptéra, ale má to korene v tom. Tú potrebu som si všimol práve tam. V tomto, nazvime to prostredí, som si uvedomil, že ženy potrebujú spoločnosť. V podstate potrebujú pozornosť…Mohli by ste to nazvať ako pozornosť z duše, keď sleduješ, aký je človek zvnútra, nie len z jeho vonkajška.

Takže, ak by si ťa žena objednala na deň, alebo niekoľko hodín a chcela sa od teba potešiť okrem iného striptízom, bolo by to v poriadku?                                                                                                                                Nevidím v tom problém. Jasné, rád!

Ako dlho sa venuješ práci profesionálneho spoločníka?

Túto prácu rozvíjam súbežne s prácou striptéra. Prácu profesionálneho spoločníka robím aktívne už rok, pričom prácu striptéra som začal robiť dávno, dávno predtým. Do práce profesionálneho spoločníka som sa, ako sa vraví nasadil telom aj dušou ale striptízu sa budem venovať už len do konca roka.

Ako to myslíš telom?

  To, že som aj striptérom, je výhodné v tom, že sa nehanbím, keď sa klientka na mňa pozrie a povie, ukáž telo!

Som striptér, som odosobnený. Veď, chyť si! Častokrát tým dámam len toto pomôže. Nie som v pozícii, že ja to nejako vydržím. Nie, ja mám radosť, že môžem poskytnúť takéto potešenie – aj trošku na povrchu, lebo cez ten povrch sa môžeme dostáť do hĺbky. A toto ma baví!

Tie dotyky platia aj pri spoločníkovi? A čo masáže?

Masáže samozrejme, mám certifikát a dotyky sú úplne v poriadku.

Ako dlho teda robíš prácu striptéra?

Striptíz? Tam už je sedemročná prax.

Sám seba tituluješ ako profesionálneho spoločníka. Čo všetko si máme pod týmto pojmom predstaviť?

Je to v podstate ako rola. Ale nie rola, že hrám niečo, čo nie som. Lebo aj dobrí herci sa vžívajú do svojej úlohy, oni sú v tej chvíli tým, čo hrajú.  Slovo spoločník, už z tohto názvu je zrejmé, že ide o profesionálnu spoločnosť. Nie je to teda také to divadielko, že ja ti tu porozprávam pekné vecičky, aby som ti pohladil dušičku. Nie, treba ísť v skutočnosti do hĺbky. Profesionálny spoločník by mal byť aj psychológom – vie sa orientovať v oblasti pocitov ľudí.

 

Profesionálny spoločník Rodan vraj vie, čo potrebujú ženy. Oslovujú ho však aj muži
Zdroj: archív Rodan Svojsky

Aké predpoklady musí mať ešte profesionálny spoločník?

Hlavne musí byť empatický. To je číslo jedna. Empatia a svedomie. Empatický a svedomitý človek má už nejaký charakter. Profesionálny spoločník by mal byť aj telesne zdatný. Nakoľko žena, keď si zaplatí za profesionála, tak od muža očakáva aj kvalitu vo forme telesnej ochrany. Tak isto by mal mať všeobecný prehľad. Teda, aby sa vedel porozprávať o všemožných témach a zároveň vedel počúvať. A byť ako sa vraví „open mind“– mať otvorenú myseľ. To sú také najhlavnejšie predpoklady.

V dnešnej dobe sa musia mnohé povolania stále niečo nové učiť. Ako to je u spoločníka?

Vzdeláva sa literatúrou. Veľa toho je už aj na internete aj v nemainstreamových médiách. Ja osobne idem aj mimo prúd. Určite však musí poznať bontón, mať základy správania. Tie musí poznať každý dobrý džentlmen. Ale osobne, zase nezachádzam do nejakých extrémov. Vieš, to by podľa mňa normálneho, bežného človeka nebavilo, ak by spoločník prišiel nastrojený a vyžehlenučký. Bolo by to príliš škrobené. Tak isto sleduje veci ohľadom módy, aby nespravil nejaké prešľapy, ak by si ho napríklad klient objednal do opery a on si zobral kravatu, keď si mal zapnúť motýlik.

Napriek tomu, oprav ma, ak sa mýlim, ale nájdu sa asi ľudia, ktorí si ťa škatuľkujú. Predsa, je to celkom nevšedné povolanie. Aké najčastejšie mylné fakty prevládajú o tejto práci?

Stáva sa to. Veľa ľudí zaujíma napríklad, či ponúkam sex. V tomto prípade je odpoveď veľmi jednoduchá a priama, aby neprichádzalo k nedorozumeniam.

Sex neponúkam, nakoľko táto služba je o inej hodnote. Ale i tak veľa ľudí si predstaví kadečo, pretože takýmto názvom začali ženy krajšie nazývať prácu prostitúcie. Aj keď si myslím, že ani dobrým prostitútom nemusí byť jednoduché. Niektorí ľudia si zase myslia, že práca spoločníka  je jednoduchá, povrchná práca, čo nie je.

Kto škatuľkuje viac? Ženy alebo muži?

Muži sa k tomu veľmi verejne nevyjadrujú. Názory, komentáre na sociálnych sieťach, mám skôr ženské. Publikum staviam na ženách, ale neštítim sa teda, ak sa ma nejaký muž spýta, či táto ponuka je aj pre mužov.

A je aj pre mužov?

Samozrejme. Aj muž môže chcieť byť s niekým v spoločnosti.

Stretávaš sa takto aj s mužmi?

S mužom som sa ešte nestretol. Stretol som sa so záujmom.

A keby bol gay? Vadilo by ti to?

Pýtajú sa ma aj takí. Aj na sexuálne služby, ktoré však neposkytujem. Vôbec by mi to nevadilo, lebo človeka vnímam ako bytosť.

Vzájomný rešpekt ma chráni aj pred pokusmi o niečo. Svoju prácu staviam a chcem posadiť na vysokú úroveň aby aj tí, čo by tiež chceli robiť prácu spoločníka, mali nejaký vzor – lebo ja sa tým nehanbím prezentovať.

 

Poznáš  osobne kolegov – profesionálnych slovenských spoločníkov?

Nie.

Možno že si prvý…

Možno, že som prvý takéhoto druhu.

Každá práca býva ohodnotená. Prirodzene, aj tá tvoja. Povedzme, že by som si chcela tvoje služby objednať. Na akej čiastke začína tá tvoja?

15 eur.

Čo dostanem za túto konkrétnu cenu? A v akom čase alebo časovom rozmedzí?

Za 15 eur by si dostala hodinu, v doobednom čase a to od pondelka do piatka. Konzultácie alebo čokoľvek v tom čase. Aj keď ja rád preťahujem čas, keď sa zakecám je to kľudne aj hodinu a pol. Keď som ešte len začínal, tak to bolo 50 eur za hodinu a potom som si uvedomil, že to nemusí byť pre niekoho také dostupné. 50 eur je dosť veľa, ale 15 eur na začiatok je suma, ktorú si môže dovoliť ktokoľvek.

https://www.instagram.com/p/B0iyifJD9Rh/

Aké služby mi vieš ešte poskytnúť? Aký je tvoj kompletný cenník?

Moje služby sú o čase a dňoch. 30 eur za hodinu, od pondelka do piatka v čase od 12.00 do 20.00 hod., 50 eur od pondelka do piatka v čase od 20.00 do 08.00 hod., 70 eur za hodinu v sobotu a v nedeľu v čase od 20.00 do 08.00 hod.

Objednala si ťa už zákazníčka aj na celý deň?

Áno.

Ako to vyzerá?

Tak, ako keď sa stretneš s nejakým kamarátom. Príde za tebou domov na Slovensko a zoberieš ho tam a potom inam… idete spolu na večeru.

Mal si aj nejakú zvláštnu požiadavku zo strany klientky?

Mal som napríklad objednávku  zatancovať si so ženou v salsa klube. Tancujem latino a preto dokážem naučiť ženu do desiatich minút základný krok a s tým základom, si už vie dáma trošku zatancovať.

Boli aj také zvláštne požiadavky. Napríklad ísť podráždiť svojho priateľa, s ktorým sa rozišla. A chcela aby som prišiel na luxusnom aute.

A tvoja odpoveď?

Ja že ok, ak to nebude nikomu škodiť.

A nebál si sa, že tam odniekadiaľ na teba vybehne jej ex priateľ alebo že sa niečo stane?

Dopredu sa nesnažím vytvárať realitu, situáciu riešim na mieste a so strachom nepracujem.

Aj ste sa stretli?

Nakoniec si to rozmyslela. Poďakovala mi však za čas, ktorý som jej venoval.

Možno sa dali opäť dokopy… Aký je približne vekový priemer tvojich zákazníčok?

To je individuálne. Približne štyridsať rokov, lebo niektoré mladé baby sú plné sebaľútosti alebo prílišného sebavedomia.

A aké sú teda tvoje klientky?

odvážne, v zmysle, že sa odhodlali na niečo takéto, keďže to tu nie je bežné. Určite sú rozhľadené a sú to dámy na úrovni. Bol by som však rád, keby v budúcnosti boli spoločníci v rôznych vekových skupinách. Napríklad mi napísala jedna pani, že som moc mladý pre ňu a že by sa necítila v mojej spoločnosti skrátka dobre. V budúcnosti sa chystám otvoriť agentúru, kde by boli rôzne vekové kategórie spoločníkov. Tí budú spĺňať určité štandardy a tiež je dôležité to, aby sa tam nedostali muži, ktorým ide iba o peniaze.

Profesionálny spoločník Rodan vraj vie, čo potrebujú ženy. Oslovujú ho však aj muži
Zdroj: archív Rodan Svojsky

Už si zažil zákazníčku, ktorá by ti presne nalinkovala ako, čo, kedy máš urobiť a nerobiť?

Nie. Ja sa rád hecujem do výziev ale keby bolo niečo postavené na absolútnej arogancii, tak určite do toho nejdem. Nie sú také peniaze, čo by ma presvedčili.

Koľko žien si ťa približne objedná za mesiac?

(úsmev) To je individuálne. V priemere tri, štyri ženy. V súčasnosti ma však najviac živí striptíz.

Možno nepríjemná otázka, keďže medzi nami sedí tvoja priateľka. Predstav si však, že tvoja zákazníčka je krásna žena. Obaja ste si navzájom sympatickí a výborne si rozumiete. A naraz bum, stane sa, preskočí medzi vami povestná iskra… Už si sa ocitol v takejto situácii?

Aj preto, že robím striptíz, takých žien mi prešlo cez ruky veľa. Ale ty si sa pýtala na spoločníka. Jasné, že som to zažil. Tá iskra, je ten chemický moment. Nie je o tom, že si tu  buduješ vzťah. Aj medzi nami teraz to môže iskriť. Je to v poriadku.

 A chceli tie klientky niečo viac?

Áno, ďalej by som to nerozvíjal. Nechcem, aby sa v tomto texte našli.

https://www.instagram.com/p/BzdMfNTotuG/

Kým si poznal súčasnú priateľku, bolo ťažké nájsť si partnera pre túto prácu?

Tým, že tento svet vidím tak trošku inak ako bežní ľudia, nechcem sa teraz nad nikoho povyšovať alebo čo, tak som s tým nikdy nemal problém. Vždy som pracoval na sebe a tešil som sa zo života. Tým, že žiariš, priťahuješ ľudí. A trval som vždy na tom, aby sme si povedali všetko na rovinu.

Je podľa teba práca profesionálneho spoločníka niečím limitovaná, napríklad vekom?

Podľa mňa to môže robiť ako mladší, tak aj starší človek. Ide o to, aby mal veľa skúseností, minimálne z komunikačného hľadiska.

Naučila alebo naopak zobrala ti niečo práca profesionálneho spoločníka?

Naučila ma veľmi veľa. Správať sa k iným s väčším rešpektom a neporovnávaťneposudzovať, lepšie komunikovať a riešiť vzniknuté situácie za pochodu.

Ako ste sa spoznali?

Saša: Spoznali sme sa náhodne. Vyhrala som na Instagrame lístky na striptíz, kde vystupoval. Nebolo to teda zámerne, že by som išla plánovane na jeho vystúpenie. Tam sa mi zapáčil, začali sme si písať.

Keď ti prvýkrát povedal, čomu sa okrem toho venuje, ako si reagovala?

Saša: Bolo to najprv pre mňa šokujúce, teraz je to v pohode a dá sa to zvládať.

Nežiarliš niekedy na neho?

Saša: Teraz už menej.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií