Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tampa otočila sériu s Rangers z 0:2 na 3:2 a je krôčik od tretieho finále NHL za sebou (video)

Ondřej Palát sa stal prvým hráčom v histórii NHL s dvoma víťaznými gólmi v záverečných dvoch minútach riadnej hracej doby v jednom play-off.

10.6.2022 (Webnoviny.sk) – Hokejisti Tampy Bay Lightning aj so slovenským obrancom Erikom Černákom sa priblížili k postupu do tretieho finále Stanleyho pohára bez prerušenia na rozdiel jedného víťazstva.

Vo štvrtkovom piatom dueli tohtoročného finále Východnej konferencie zámorskej NHL triumfovali na ľade New Yorku Rangers 3:1 a ujali sa v sérii hranej na štyri víťazstvá vedenia 3:2 na zápasy. Po troch triumfoch za sebou majú „blesky“ v rukách postupový mečbal, ktorý sa pokúsia využiť v sobotňajšom šiestom zápase série v Tampe.

Černák odohral v zápase 22:11 min s bilanciou plusový bod, strela, dva bloky, štyri bodyčeky a menší trest za hrubosť. Floridský tím ukončil tomu newyorskému osemzápasovú víťaznú sériu v Madison Square Garden.

Víťazný gól strelil Palát

Rozdielový gól na 2:1 strelil v 59. minúte český útočník Ondřej Palát, pre ktorého to bol 11. víťazný gól v play-off v kariére.

Palát sa stal prvým hráčom v histórii NHL s dvoma víťaznými gólmi v záverečných dvoch minútach riadnej hracej doby v jednom play-off. Tampa je druhým tímom ligovej histórie po New Jersey Devils (1995), ktorý rozhodol o svojom triumfe v posledných dvoch minútach riadneho hracieho času trikrát v jednom play-off.

„S našimi prvými dvoma zápasmi série sme neboli spokojní, to je jasné. Nehrali sme v nich dobre. Vždy sme si hovorili, že aj keď v zápase inkasujeme jeden či dva góly, mali by sme byť schopní v nich zvíťaziť. Dnes sme to opäť dokázali. Vedieme 3:2, ale nemôžeme poľaviť. Poďme domov a dokončime tú prácu. Vieme, aké náročné to bude. Naši súperi tvrdo bojovali počas celého play-off. Bude to doposiaľ najťažší duel, ale my sa rozhodne môžeme spoľahnúť na naše skúsenosti,“ povedal po stretnutí kapitán Tampy Steven Stamkos, citoval ho oficiálny web profiligy.

Rangers už dve série otočili

„Je to ťažké, o tom niet pochýb. Zajtra však nasadneme do lietadla a pripravíme sa na šiesty zápas v Tampe. Bude to bitka. Sú dobrí, a preto sú úradujúcimi víťazmi Stanleyho pohára. Budeme musieť podať náš najlepší výkon a zvíťaziť, aby sme ešte mali šancu zabojovať o postup v siedmom zápase na domácom ľade,“ uviedol tréner Rangers Gerard Gallant.

Jeho zverenci zvíťazili v tomto play-off zatiaľ vo všetkých piatich dueloch, v ktorých čelili vyradeniu. V prvom kole otočili stav série proti Pittsburghu Penguins z 1:3 na 4:3, v druhom kole zvrátili stav série proti Caroline Hurricanes z 0:2 aj 2:3 na zápasy.

Historická bilancia hovorí pred šiestym duelom série v prospech Tampy Bay. Tímy, ktoré viedli v sérii play-off 3:2 na zápasy, postúpili doposiaľ v 78,6 percentách prípadov, v konferenčnom finále až v 81,4 percentách. Ak „Bolts“ zvládnu sobotňajšie domáce stretnutie, zabojujú o svoj tretí Stanleyho pohár za sebou proti Coloradu Avalanche.

Viac k témam: NHL, Play-off NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Tampa otočila sériu s Rangers z 0:2 na 3:2 a je krôčik od tretieho finále NHL za sebou (video) © SITA Všetky práva vyhradené.