fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Technici v parlamente konfigurujú sieť káblov, aby sa neopakoval incident s „hackerským útokom“

Hovorkyňa KNR SR Jurová dodala, že taktiež bude prebiehať overovanie použitých nastavení prostredníctvom systematických, náhodných i behaviorálnych prístupov a testov.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.11.2022 (Webnoviny.sk) – Odborní zamestnanci Kancelárie Národnej rady SR (NR SR) vo štvrtok (3. novembra) pracovali na komplexnej výmene zariadení v uzle počítačovej siete, v ktorom bol lokalizovaný pôvodca kybernetického incidentu.

Konfigurácia siete v parlamente

Ako ďalej informovala hovorkyňa Kancelárie NR SR Michaela Jurcová v tlačovej správe, v piatok pokračujú v konfigurácii aktívnych sieťových prvkov s dôrazom na aplikáciu všetkých odporúčaní Národného bezpečnostného úradu (NBÚ).

„Po spoločnej konzultácii s NBÚ sa pripravili a realizovali riešenia zamerané na segmentáciu počítačovej siete tak, aby aj v prípade náhodného vzniku identického alebo podobného kybernetického incidentu bolo možné zabezpečiť kontinuálnu prevádzku hlasovacieho zariadenia v parlamentnej rokovacej sále,” informovala Jurcová.

Zle prepojené káble

Dodala, že taktiež bude prebiehať overovanie použitých nastavení prostredníctvom systematických, náhodných i behaviorálnych prístupov a testov.

V NR SR nešlo o hackerský útok, ale o zle prepojené káble. Informoval o tom predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) v stredu 2. novembra na tlačovej konferencii.

„Podali sme trestné oznámenie, venuje sa tomu polícia, ktorá musí preveriť, či to bol úmysel, alebo sa len niekto nudil,“ povedal Kollár. Vo štvrtok (3. novembra) hlasovací systém otestovali a parlament bude pokračovať v rokovaní v utorok (8. novembra) o 9:00.

Prečítajte si tiež:
Black Friday pre pravých filmových fanúšikov! Najlepšie filmy z európskej produkcie u vás doma

Viac k témam: Kybernetický útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Technici v parlamente konfigurujú sieť káblov, aby sa neopakoval incident s „hackerským útokom“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií