fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TOP 10 najlepších hororov na Netflixe (November 2020)

Pripravili sme pre vás desať najlepších hororových filmov, ktoré si môžete pozrieť na Netflixe už tento mesiac.

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak hľadáte vŕzgajúce schody, strašidelné domy, temnotu, tmavé lesy, paranormálne a nevysvetliteľné veci, môžete sa spokojne usadiť. Predstavíme vám najlepšie horory, aké nájdete na Netflixe. Filmy sme vybrali na základe recenzií a hodnotení.

HIS HOUSE (2020)

Veľká Británia, 2020, 93 min.

Mladý pár z Južného Sudánu chce v Londýne začať nový život. Oboch však desia spomienky na hrôzy, pred ktorými utiekli zo svojej vojnou spustošenej krajiny. V dome, kde mal pár začať nový život, začína strašiť. Nielen ich spomienky na minulosť a tragická strata dcéry sú traumatizujúce, ale aj to, že v dome nastáva neustávajúci teror v podobe mŕtvych vychádzajúcich zo stien a ducha mŕtvej dcéry.

CREEP 2 (2017)

USA, 78 min.

Ambiciózna filmárka Sara (Desiree Akhavan) sa snaží uspieť so svojou videoshow, v ktorej stretáva rôzne osoby, ktoré pridali na internet zvláštne inzeráty a ponuky. V poslednej epizóde si vyberie lákavý inzerát, ktorý ju láka zarobiť si až tisíc dolárov za deň natáčania. Pri natáčaní spozná Aarona (Mark Duplass), ktorý jej povie, že je sériovým vrahom a zabil už 39 osôb, samozrejme, mu neverí. Ale čím viac času s ním trávi, tým viac má pocit, že to nemusí byť len posledná epizóda jej seriálu ale aj života.

UNDER THE SHADOW (2016)

Jordánsko /Katar/ Irán, 84 min.

Úchvatný a triumfálny celovečerný debut zahalený tieňom a desivou alegóriou vojnou spustošeného Teheránu 80. rokov, kde sa matka s dcérou snaží ubrániť hrôzam, ktoré rozosievajú prilietavajúce rakety. Susedia jeden po druhom utekajú do bezpečia, až v dome zostanú len ony dve a ich domov začne sužovať záhadná zlá sila.

The Evil Dead (1981)

USA, 85 min.

Medzi najlepšie klasické horory na Netflixe zaručene patrí aj The Evil dead. Scenárista a režisér Sam Raimi uvádza svoj neľútostný, krvou nasiaknutý debut, ktorý sa stal hororovým medzníkom. Nekonečný prúd desivej hrôzy a efektov, ktoré vyvolávajú nočné mory, film sa právoplatne radí medzi kultovú klasiku. Päť vysokoškolákov sa vydáva na osamelú chatu uprostred lesov a nechtiac tu prebúdzajú monštruózne zlú silu odhodlanú zničiť všetky do jedného. S novým digitálne reštaurovaným obrazom a náložou neuveriteľných bonusov sa Lesný duch stáva zásadným zážitkom v kategórii krvavých hororov.

Prečítajte si tiež:
Najočakávanejší film jesene je konečne tu

Sweetheart (2019)

USA, 82 min.

Mladá žena (Kiersey Clemons) sa po silnej búrke, ktorá zastihla jej loď, dostala z oceánu na pustý ostrov. Urobiť oheň, nájsť vodu a obstarať jedlo ale nebude zďaleka to najťažšie. Bude musieť čeliť desivej príšere, ktorá každú noc vypláva z hlbín oceánu.

The Endless (2017)

USA, 111 min.

Keď bratia Justin (Justin Benson) a Aaron (Aaron Moorhead), bývalí členovia kultu, dostanú záhadnú videonahrávku, nájdu v nej desivú pozvánku z ich minulosti na akciu zvanú “Nanebovstúpenie”. Aj napriek Justinovej počiatočnej obave nakoniec obaja súhlasia s tým, že sa tam na jeden deň vrátia. Najskôr sa ich starí priatelia z kultu javia prívetivo a srdečne, ale čoskoro sa začnú diať zvláštne veci … Obaja bratia sú vtiahnutí do víru bizarných rituálov, podivných správ, neviditeľných síl a nadprirodzených tajomstiev, ktoré sa úplne vymykajú realite.

Gerald ‘s Game

USA, 2017, 103 min.

Manželský pár Gerald a Jessie si vyšiel za sexuálnymi hrami na osamelú chatu pri ľudoprázdnom jazere Kashwakamak Lake v štáte Maine. Jessie pri jednom milovaní, práve uväznená v putách, ale nejako sa jej to nepáči a hlavne vtedy, keď jej manžel zomiera na srdcový záchvat a ďaleko široko nie je nik, kto by jej pomohol. Je donútená zápasiť so svojimi vlastnými vnútornými démonmi a potlačiť spomienky, aby dokázala uniknúť zo svojej nezávideniahodnej situácie. Démoni ju však neprestanú prenasledovať ani vtedy, keď je voľná.

Prečítajte si tiež:
Režisér Jakub Červenka sa vykašľal na školu: TOTO stojí za jeho filmovým úspechom (ROZHOVOR)

VELVET BUZZSAW (2019)

USA, 112 min.

Velvet Buzzsaw je americký satirický hororový thriller z roku 2019, ktorý napísal a režíroval Dan Gilroy. Tento film je dôkazom toho, že svet umenia nepozná hranice. A to ani v prípade Josephine (Zawe Ashton), ktorá nájde skvostné umelecké diela po mŕtvom. Namiesto toho, aby ich vyhodila, ako stálo v závete, vezme ich pod svoje kurátorská krídla a začne ich speňažovať. Lenže obrazy nie sú také anjelské, ako by sa predpokladalo. Skrývajú niečo temné a hrozné z maliarovho života. Postupom času na to príde, ale to už je príliš neskoro!

OUR HOUSE (2018)

Kanada /Nemecko/ USA, 90 min.

Ethan (Thomas Mann) je študentom vysokej školy a spoločne so svojou priateľkou vymysleli prístroj, ktorý má umožniť bezdrôtový prenos elektriny. Prístroj však pri skúške nedokáže rozsvietiť skúšobnú žiarovku.

Ethanovi však v tej dobe zomrú rodičia. A on musí odísť zo školy a postarať sa o súrodencov. Na prístroji však pracuje. V dome sa začnú diať čudné veci. Jeho sestra začne tvrdiť, že sa rozpráva s mŕtvymi rodičmi. Etán zrejme vytvoril prístroj na komunikáciu s mŕtvymi. Čo sa však môže zdať super, nemusí byť až také bezpečné.

The Invitation (2015)

USA, 100 min.

Medzi najlepšie horory na Netflixe môžeme zaradiť aj film The Invitation. Muž prenasledovaný svojou vlastnou minulosťou dostane pozvanie na večeru od svojej bývalej manželky a jej nového manžela do domu, ktorému kedysi hovoril domov. Čoskoro však konštatuje, že jeho hostitelia a ďalší pozvaní majú nečisté postranné úmysly. Večer začína vypĺňať stúpajúca paranoja a hrôza. Nikto si však nemôže byť istý, čo je naozaj skutočné a čo nie.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj csfd rottentomatoes netflix
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií