Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nebuďte otravní! TOTO je 10 zlozvykov, ktoré lezú ľuďom fakt na nervy

Medzi najotravnejšie zlozvyky môže patriť takmer čokoľvek. Od hrýzenia nechtov až po mľaskanie pri jedení. Čo okrem tohto nám lezie na nervy?

Pokračovanie pod reklamou

1. Skákanie do reči

Niektorí ľudia sa jednoducho nedokážu udržať na uzde a silou mocou chcú povedať niečo aj napriek tomu, že hovorí niekto iný. Možno je to preto, lebo sa boja, že zabudnú, čo chceli povedať. V mnohých prípadoch je za týmto zlozvykom aj túžba po tom, byť stredobodom pozornosti.

2. Škrípanie zubami

Väčšinou to robíme počas spánku. Oficiálne sa tento zlozvyk volá bruxizmus. Je to rozšírená nadbytočná aktivita žuvacieho systému, ktorú spôsobujú ľudské svaly, čím poškodzujú zuby. Prevažne sa týka najmä detí v predškolskom veku, ktorým rastú zuby dospelosti.

najotravnejšie zlozvyky
Zdroj: unsplash.com

3. Pukanie prstami

Existujú len dva typy ľudí. Tí, ktorí prstami pukajú a tí, ktorí ten zvuk nenávidia. V skutočnosti nejde o praskanie kosťami. Zvuk, ktorý pri tejto činnosti vzniká, je v podstate praskanie vzduchových bublín, ktoré sa nachádzajú v podtlaku v kĺbovej tekutine.

4. Parazitné slovíčka

Slovné barličky používa každý z nás. Je veľmi jednoduché nakaziť sa nimi, no keď si už na ne raz zvyknete, nezbavíte sa ich len tak ľahko. Patria medzi ne slová ako: proste, či chápeš. U susedov v Česku používajú aj slovíčko vole.

5. Kontrolovanie mobilu

Podľa niektorých prieskumov ľudia kontrolujú svoje mobily každých 20 až 25 minút. To už je príznak závislosti. Ak týmto zlozvykom trpíte aj vy, mali by ste si naordinovať poriadny digitálny detox a stráviť zopár dní bez mobilu a počítača.

najotravnejšie zlozvyky
Zdroj: unsplash.com

6. Nočné návštevy chladničky

Každý pozná večerné zvádzanie boja s lákavou predstavou dobrého jedla, ktoré sa ukrýva za tými hrubými bielymi dverami chladničky. Vlčí hlad prichádza večer a v noci, kedy by sme sa mali chystať na spánok a nie hodovať. Snažte sa tomuto zlozvyku nepodľahnúť, inak sa ho len tak ľahko nezbavíte.

7. Vŕtanie sa v nose

Nuž, aj toto je závislosť a poriadne nechutná. Ešte horšie je, ak to, čo v nose nazbierate, plánujete aj zjesť. Vedci majú ale iný názor. Podľa nich sople, ktoré nazbierate, obsahujú látky, ktoré chránia zuby pred zubným kazom. Prečítajte si ďalších 20 zaujímavých faktov o zuboch, ktoré ste možno nevedeli.

8. Mľaskanie počas jedla

Mľaskavé zvuky nerobia dobre nikomu, zvlášť, ak sa chce dobre a pokojne najesť. U niektorých ázijských národoch sa však aj napriek tomu považuje mľaskanie za slušnosť. Chápe sa ako pochvala pre kuchára. Nuž, určite sa nájdu aj takí ľudia, ktorých mľaskanie bude počuť až do kuchyne.

Pokračovanie pod reklamou
najotravnejšie zlozvyky
Zdroj: unsplash.com

9. Ohrýzanie nechtov

Podobá sa na fajčenie. Ide o činnosť, ktorá človeka záhadným spôsobom upokojuje. Môže za to stres, úzkosť či obavy z náročných povinností alebo situácií. Ľudia odhryznuté nechty následne buď vypľúvajú do svojho okolia, alebo ich zjedia.

10. Oblizovanie noža

Možno to znie absurdne, ale mnoho ľudí týmto zlozvykom trpí. Nezáleží im na hrozbe rozrezaného jazyka ani na pohoršujúcich pohľadoch ľudí v reštaurácii. Niektorí jedinci sa tohto zvyku jednoducho nedokážu vzdať.

Prečítajte si, s akými najvtipnejšími zlozvykmi sa priznali Slováci. Z niektorých padnete na zadok.

Zdroj: youtube.com

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií