Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Transparency považuje zadržanie Kaliňáka a obvinenie Fica za prelomové, ale upozornili na možné riziká

Mimovládna organizácia vysvetlila, že unáhlené či zle zdôvodnené stíhanie opozičných politikov by mohlo viesť k prepadu dôvery v nezávislé vyšetrovanie na nové dno.

20.4.2022 (Webnoviny.sk) – Transparency International Slovensko (TIS) považuje zadržanie Roberta Kaliňáka a obvinenie Roberta Fica za prelomové, no upozorňuje na možné riziká. Vo svojom profile na sociálnej sieti za mimoriadne dôležitú označila schopnosť polície a prokuratúry preukázať a podoprieť obvinenia presvedčivými dôkazmi, ktoré minimalizujú priestor pre obviňovanie z politizácie.

Mimovládna organizácia vysvetlila, že unáhlené či zle zdôvodnené stíhanie opozičných politikov by mohlo viesť k prepadu dôvery v nezávislé vyšetrovanie na nové dno. Pre políciu a prokuratúru by mala byť podľa TIS dôkazná situácia rozhodujúca. Verí, že nevniknú ďalšie pochybnosti o hazardovaní s dôverou v právny štát.

Polícia v stredu potvrdila obvinenie lídra Smeru-SD Fica, exministra vnútra Kaliňáka a advokáta Paru.

Viac k témam: Kauza Očistec, Obvinenie, Predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Transparency považuje zadržanie Kaliňáka a obvinenie Fica za prelomové, ale upozornili na možné riziká © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií