fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tresty pre užívateľov marihuany sa zmiernili. Čo vám môže hroziť teraz?

Od 1. mája nadobudla účinnosť novela Trestného zákona.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.5.2022 (Webnoviny.sk) – Tresty pre užívateľov marihuany sa od 1. mája zmiernili. V daný deň totiž nadobudla účinnosť novela Trestného zákona. V prípade prechovávateľov marihuany pre vlastnú potrebu sa súdu po novom umožní uložiť im namiesto trestu odňatia slobody ochranné liečenie, a to za podmienky, že s tým páchateľ bude súhlasiť.

Ak sa odsúdený v skúšobnej dobe neosvedčí, teda ak poruší podmienky ochranného liečenia, súd mu môže uložiť trest aj pred uplynutím skúšobnej doby.

Zmiernia sa aj trestné sadzby pre recidivistov, ktorí boli prechovávateľmi marihuany prekračujúce množstvá považované pre vlastnú potrebu, konkrétne nad desať dávok. Podľa predkladateľov novely sa nemenia tresty pre tvrdé drogy a ani pre dílerov drog.

Poslanci parlamentu schválili novelu v polovici marca a prezidentka SR Zuzana Čaputová ju následne podpísala koncom marca.

Viac k témam: Marihuana, Novela Trestného zákona
Zdroj: Webnoviny.sk – Tresty pre užívateľov marihuany sa zmiernili. Čo vám môže hroziť teraz? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií