fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tu je zoznam testovaných okresov, kde bude prebiehať druhé kolo

Máte tip? napíšte nám mailom

Operácia Spoločná zodpovednosť splnila svoj cieľ aj v druhej fáze po pilotnom testovaní na Orave a v Bardejove. Počas celoplošného testovania obyvateľov SR na prítomnosť ochorenia COVID-19 sa podarilo otestovať celkovo 3 625 332 ľudí, pričom pozitívny test malo 38 359 z nich.

Izolovať by sa tak na základe výsledkov malo približne 1 % testovaného obyvateľstva. Uvádzame, že ide o súhrnný údaj testov zo všetkých odberových miest Ozbrojených síl SR vrátane testov vykonaných externe – v nemocniciach, v rámci ministerstiev, v domovoch sociálnych služieb, vo firmách či podnikoch kritickej infraštruktúry.

„Stanovenú úlohu sme v rámci tohto kola celoplošného testovania nezvládli iba so cťou, ale môžeme povedať, že to bol naozaj úspech. Čísla potvrdzujú, že tento projekt zmysel má. Nie je jednoduchý, ale má zmysel,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď. Podľa jeho slov sa význam testovania ukázal naplno aj vo výsledkoch Oravy a Bardejova. Napríklad v Tvrdošíne na Orave malo ešte minulý víkend pozitívny test 4,85 % z testovaných obyvateľov, tento víkend to už sú necelé 2 %. Spolu s ministrom obrany hodnotia výsledky testovania ako významný úspech v boji s nákazou aj ostatní členovia vlády na čele s jej predsedom Igorom Matovičom.

Prečítajte si tiež:
Ministerstvo dopravy predstaví opatrenia na pomoc cestovnému ruchu

Druhé kolo testovania

Druhé kolo testovania obyvateľov na prítomnosť ochorenia COVID-19 sa bude realizovať inak. Bude stanovený zoznam testovaných okresov. Na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR dostanú výnimku okresy s počtom pozitívnych prípadov nižším ako 0,7 percenta. Testovať sa nebude ani v Bratislave a Košiciach. Celkovo sa tak bude v priebehu 7. a 8. novembra 2020 testovať 45 okresov, informuje portál somzodpovedny.sk.

„Vzhľadom na to, že pilotné testovanie a tiež prvé kolo celoplošného testovania sa preukázali ako efektívne nástroje v snahe zamedziť šírenie ochorenia medzi našimi obyvateľmi, je dôležité v tomto úsilí nepopúšťať. Potrebujeme stabilizovať všetky regióny a nemôžeme sa uspokojiť s dobrou situáciou v niektorých častiach Slovenska. Veď ako sa hovorí, jedna bitka vojnu nevyhráva,“ zdôvodnil minister obrany SR Jaroslav Naď s tým, že úprimne verí v pochopenie a podporu všetkých, ktorí sa na testovaní podieľajú, a tiež obyvateľov, ktorí sa na ňom majú zúčastniť.

Zoznam testovaných okresov: 

Regionálne veliteľstvá Okresy
Malacky Senica
Skalica
Martin Dolný Kubín
Martin
Námestovo
Turčianske Teplice
Michalovce Humenné
Medzilaborce
Michalovce
Snina
Sobrance
Vranov nad Topľou
Prešov Bardejov
Kežmarok
Levoča
Poprad
Prešov
Sabinov
Stará Ľubovňa
Stropkov
Svidník
Rožňava Gelnica
Spišská Nová Ves
Ružomberok Liptovský Mikuláš
Ružomberok
Tvrdošín
Sereď Dunajská Streda
Topoľčany Partizánske
Prievidza
Topoľčany
Trenčín Bánovce nad Bebravou
Ilava
Myjava
Nové Mesto n/V
Považská Bystrica
Púchov
Trenčín
Zvolen Banská Bystrica
Brezno
Detva
Zvolen
Žilina Bytča
Čadca
Kysucké Nové Mesto
Žilina
SPOLU 45 okresov
Prečítajte si tiež:
Peniaze pre zdravotníkov z prvej vlny ešte nedorazili! Matovič ich prosí o pomoc a sľubuje vysoké odmeny
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj somzodpovedny
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií