Vedci skúmajúci Turínske plátno objavili nové dôkazy! Podporujú či vyvracajú teóriu o Ježišovi?

Vedci skúmajúci Turínske plátno objavili nové dôkazy! Podporujú či vyvracajú teóriu o Ježišovi?

Turínske plátno šokuje vedcov i svet!

Turínske plátno je vo svete a predovšetkým medzi kresťanmi známe tým, že v ňom bolo po smrti zabalené telo Ježiša Krista. Existujú však teórie, že plátno, ktoré je dlhé tri metre a široké jeden meter, je podvrh a slabý otlačok človeka naň namaľovali falšovatelia. Táto kresťanská relikvia je aj preto objektom, ktorý uchvacuje vedcov, ktorí ho skúmajú.


0078b2f900000258-0-image-a-6_1500284437303

Vedci teraz prišli s novými dôkazmi, ktoré im Turínske plátno ponúklo. Na ľanovej tkanine totiž objavili čiastočky krvi. Tá podľa výskumov obsahuje nanočastice, ktoré nie sú typické pre človeka, ktorý je zdravý a zomrie prirodzenou smrťou. Elvio Carlino, výskumník z Ústavu kryštalografie, čo je veda o morfologických a fyzikálnych vlastnostiach kryštálov, v talianskom Bari, tvrdí, že malé častice odhaľujú veľké utrpenie obete zabalenej v tejto pohrebnej tkanine. 

2283b6ea00000578-0-image-a-1_1500284226861

“Nanočastice, ktoré sme na plátne objavili, majú zvláštnu štruktúru i veľkosť,” vraví profesor Giulio Fanti z univerzity v Padove, ktorý zároveň dodal, že objavená krv obsahuje vysoké hladiny kreatínu a  feritínu. Takéto hladiny týchto látok v krvi dosahujú ľudia, ktorí prežili veľkú traumu a obete mučenia. “Prítomnosť týchto biologických nanočastíc dokazujú, že v plátne bolo zabalené telo človeka, ktorý zomrel násilnou smrťou,” upresnil Fanti.

 

 

Zdroj: Daily Mail

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Pod maľbou slávneho maliara Edgara Degasa objavili portrét ženy
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*