fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Týchto 8 pravidiel si osvojte pri používaní verejných toaliet. Zmenia vám život k lepšiemu!

Máte tip? napíšte nám mailom

Návšteva verejných toaliet v nás vzbudzuje všelijaké pocity, avšak, odteraz nemusí. Stačí, aby ste dodržiavali týchto 8 pravidiel a toto zariadenie už pre vás viac nebude postrachom!

Pravidlo č. 1: Najnebezpečnejšie miesta sú tie, ktoré sa zdajú byť najbezpečnejšie.

Spoločnosť BioCote sa prednedávnom rozhodla urobiť výskum a zistiť, ktoré miesta na verejných toaletách sú najviac kontaminované. Ukázalo sa, že to neboli práve toalety, ako sa možno viacerí z nás nazdávali, ale práve umývadlá, drezy, na ktorých sa nachádzalo najviac baktérií. K podobnému záveru došli aj vedci z Arizony, ktorí zistili, že len 19% všetkých baktérií v kúpeľniach sa nachádza na toalete a zvyšok môžeme nájsť vo vaní či výlevke. Okrem nich sa nachádzajú baktérie aj na podlahách, stenách, dverách či splachovacích tlačidlách.

Pravidlo č. 2: Dávajte pozor na detaily.

Na verejných toaletách by ste oveľa viac mali dbať na nepatrné detaily, ktoré vám môžu veľa napovedať o čistote. Konkrétne máme namysli napríklad čistiaci plán, ktorý môžete nájsť na stene vo verejných toaletách. Práve on vás môže informovať o tom, ako často a kedy boli toalety čistené, a tak si môžete sami vytvoriť názor o tom, či je dané zariadenie hygienicky bezpečné alebo nie.

Zdroj: Brightside.me

Pravidlo č. 3: Vyberte si vždy prvé dvere.

Prečítajte si tiež:
K pirátom už neodmysliteľne patrí páska cez jedno oko. Vieš, prečo ju páni morí nosili?

Zaujímavosťou je, že vedci zistili, že ľudia si na verejných toaletách väčšinou vyberajú tie dvere, ktoré sa nachádzajú čo najďalej. Aj preto môžeme predpokladať, že práve prvé dvere vo verejných toaletách budú najčistejšie, pretože ich použilo najmenej ľudí.

Zdroj: Brightside.me

Pravidlo č. 4: Prispôsobte sa miestu.

V prípade, že na toaletu idete sám, sama, v žiadnom prípade svoje veci nedávajte na zem! Ako sme už vyššie písali, toto miesto nie je tak bezpečné ako zdá. Aj preto vám odporúčame svoje veci si zavesiť na dvere toalety či položiť si ich priamo na veko toalety.

Zdroj: Brightside.me

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane…

Návšteva verejných toaliet v nás vzbudzuje všelijaké pocity, avšak, odteraz nemusí. Stačí, aby ste dodržiavali týchto 8 pravidiel a toto zariadenie už pre vás viac nebude postrachom!

Pravidlo č. 5: Seďte správne.

Hoci to znie prekvapujúco, pozícia v 90°uhle, ktorá je znázornená vľavo, nie je pre naše telo prirodzená a môže spôsobiť napätie, ktoré môže viesť k zápche a hemoroidom. Naopak, poloha vpravo pod 35°uhlom je pre nás oveľa lepšia, pretože poskytuje prirodzený priebeh. Pravdou však je, že nie všetky verejné toalety umožňujú svojim návštevníkom takúto polohu, a tak jediným pravidlom ostáva skutočnosť, že sa za žiadnych okolností nedotýkajte WC dosky. Vyhnete sa tak stretu s možnými baktériami.

Prečítajte si tiež:
Psychológ preveril sebeckosť študentov. Dal im túto úlohu

Zdroj: Brightside.me

Pravidlo č. 6: Na WC dosku neumiestňujte toaletný papier.

Jednou z najhorších vecí, ktorú robia niektorí z nás, je dávať si toaletný papier po obvode záchodovej dosky. Častokrát totiž zabúdame na to, že baktérie sa po použití toalety rozširujú a môžu sa dostať aj na spomínaný toaletný papier. Ten sa stáva vďaka absorpcií vlhkosti veľmi dobrým prostredím pre množenie sa baktérií, preto ním určite neobkladajte WC dosku.

Zdroj: Brightside.me

Pravidlo č. 7: Správne splachujte toaletu.

Zaujímavosťou je, že aj obyčajné splachovanie toalety robí väčšina z nás zle. Správne by ste totiž mali po použití toalety najprv zavrieť veko záchoda a až potom stlačiť tlačidlo a spláchnuť. Vyhnete sa tak nepríjemnému stretnutiu s vodou či baktériami.

Zdroj: Brightside.me

Pravidlo č. 8: Po použití toalety si ruky umývajte veľmi dôkladne.

Potom, ako použijete toaletu, by ste si mali ruky umývať s mydlom po dobu jednej minúty. Okrem toho by ste mali dbať aj na to, aby ste sa pri vychádzaní z priestorov verejnej toalety zbytočne nedotýkali nejakých predmetov či kľučiek, pretože by ste mohli prísť opäť do styku s nežiadúcimi baktériami.

Zdroj: Brightside.me

Zdroj: brightside.me
Foto: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií