fbpx
Učiteľ fyziky dal výpoveď v práci, aby si splnil sen. Rozhodol sa prejsť Alpy tak, ako nikto pred ním

Učiteľ fyziky dal výpoveď v práci, aby si splnil sen. Rozhodol sa prejsť Alpy tak, ako nikto pred ním

Fyzikár však bizarným prechodom cez Alpy nekončí. Plánuje už totiž ďalšie netradičné dobrodružstvo.

50-ročný učiteľ fyziky, Steven Payne, z britského mesta Chichester vyzerá ako seriózny pán, no zdanie troška klame. Miluje totižto dobrodružstvá a jedinečné cesty a zážitky. Práve to ho viedlo aj k tomu, aby dal v práci výpoveď a splnil si svoj sen – prejsť Alpy. I keď presnejšie by bolo uviesť slovné spojenie preskákať Alpy.

Zdroj: Daily Mail

Steven Payne sa totiž rozhodol, že toto európske pohorie zdolá na skákacej lopte. Keďže tieto lopty nie sú určené do horského terénu, učiteľ si ich z e-Bayu kúpil rovno štyri a dokonca ich aj pomenoval. Dostali mená Hanniball, Nelly, Bouncy McBounceface a Napoleon Blownapart.

Zdroj: Daily Mail

Fyzikár začal toto svoje dobrodružstvo ešte prvého augusta v talianskom stredisku Bardonecchia a za cieľ si dal preskákať 122 kilometrov do francúzskeho Grenoble. Počas svojej cesty zažil i mnoho ťažkých chvíľ, no zvládol to. “Mal som oblek, vreckové hodinky, prilbu z roku 1880 a stále som mal pri sebe dáždnik. Počas mojej cesty sa mi podarilo vyjsť na kopec vysoký 2 133 metrov, čo je štvrtina výšky Everestu, a po 17 dňoch som vystúpil na Grenoble. Mal som rôzne zdravotné problémy a často som sa musel umývať i prať si šaty v horských tokoch, ktoré boli extrémne chladné,” spomína pán Payne.

Zdroj: Daily Mail
Zdroj: Daily Mail

Ak by ste si ale mysleli, že touto svojou cestou skončí a vráti sa do práce, ste na omyle. Už plánuje ďalšie dobrodružstvo, chce vyraziť z Londýna do Paríža, a to oblečený v stredovekom brnení.

 

 

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/travel/travel_news/article-6183827/Meet-Steven-Payne-Englishman-bounced-Alps-space-hopper.html

Foto: https://www.dailymail.co.uk/travel/travel_news/article-6183827/Meet-Steven-Payne-Englishman-bounced-Alps-space-hopper.html

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Dokonalá nádhera v Alpách
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.