fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina dostala od USA aj strely AGM-88 HARM, aby jej lietadlá mohli útočiť na ruské radarové systémy

Strely AGM-88 HARM majú dolet viac ako 48 kilometrov.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.8.2022 (Webnoviny.sk) – Pentagon oznámil, že Spojené štáty poslali Ukrajine protiradarové strely, aby jej lietadlá mohli útočiť na ruské radarové systémy. Je to po prvý raz, čo priznal poslanie predtým neoznámených striel Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zástupca ministra obrany pre politiku Colin Kahl na tlačovom brífingu uviedol, že Spojené štáty poslali niekoľko striel, ale nespresnil koľko, kedy ich poslali ani aký druh to bol.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Nemenovaný predstaviteľ z oblasti obrany pre televíziu CNN uviedol, že to boli strely AGM-88 HARM, ktoré majú dolet viac ako 48 kilometrov. Ukrajina zatiaľ verejne nepriznala, že by dostala alebo použila tieto strely

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Strely AGM-88 HARM
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina dostala od USA aj strely AGM-88 HARM, aby jej lietadlá mohli útočiť na ruské radarové systémy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií