Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina si prevzala siedmu slovenskú Zuzanu 2, blížime sa k naplneniu celého objemu objednávky

Konštrukta-Defence vyrobí pre Ukrajinu ďalších 16 kusov tohto druhu techniky, ktoré budú financovať spoločne Dánsko, Nórsko a Nemecko.

18.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské ozbrojené sily si prevzali siedmu z ôsmich samohybných kanónových húfnic slovenskej výroby Zuzana 2, ktoré sú dodávané na základe slovensko-ukrajinského kontraktu na komerčný predaj. Informovalo o tom v tlačovej správe Ministerstvo obrany SR.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Blížime sa k úspešnému naplneniu celého objemu objednávky, v rámci ktorej na Ukrajine chráni a zachraňuje životy aj slovenská technika,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). V tejto súvislosti zároveň ocenil nasadenie a prácu všetkých, ktorí sa podieľajú na včasnom dodaní systémov Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Vo výrobe je podľa rezortu obrany už aj posledný kus z komerčného predaja slovenských húfnic Zuzana 2 uzatvoreného medzi Slovenskom a Ukrajinou. Zároveň štátna akciová spoločnosť Konštrukta-Defence vyrobí pre Ukrajinu ďalších 16 kusov tohto druhu techniky, ktoré budú financovať spoločne Dánsko, Nórsko a Nemecko.

Viac k témam: Húfnice Zuzana 2, Minister obrany SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina si prevzala siedmu slovenskú Zuzanu 2, blížime sa k naplneniu celého objemu objednávky © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií