fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina svojou efektívnou protiofenzívou dokázala, že je schopná okupovať svoje územia

Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to uviedol poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.9.2022 (Webnoviny.sk) – Efektívna protiofenzíva ozbrojených síl dokázala svetu, že Ukrajina je schopná okupovať územia, ktoré sa Rusku podarilo zabrať. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to podľa webu Ukrajinská pravda uviedol poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Čo hovorí svetu účinná ukrajinská protiofenzíva? Po prvé, Ukrajina dokázala, že je schopná okupovať svoje územia. K zmrazeniu konfliktu nedôjde. Po druhé, Ukrajina dokázala, že vie kreatívne a efektívne použiť moderné západné zbrane. Po tretie, je čas, aby sa ruské jednotky stiahli. Bude to bolieť,“ napísal Podoľak.

V priebehu niekoľkých dní po spustení prekvapivej protiofenzívy na severovýchode Ukrajiny oslobodila tamojšia armáda viac ako 20 obcí v Charkovskej oblasti. Ozbrojené sily od 1. septembra oslobodili viac ako 1000 kilometrov štvorcových ukrajinského územia. Tento údaj zahŕňa územia v Charkovskej aj Chersonskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina svojou efektívnou protiofenzívou dokázala, že je schopná okupovať svoje územia © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinci zabili viac ako sto Vagnerovcov, Prigožin medzi mŕtvymi nie je
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií