fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci odrezali Rusov na pravom brehu Dnipra od zásobovania, tí sa podľa vojenského analytika zmierili s ústupom

Ukrajinská armáda má podľa Ždanova oproti Rusom značnú prevahu v letectve a delostrelectve na pravom brehu Dnipra.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská armáda v rámci svojej protiofenzívy s cieľom získať naspäť Chersonskú oblasť ostreľovaním hlavných dopravných trás a zničením mostov odrezala západný breh rieky Dnipro od ruských dodávok zbraní a potravín.

Pre agentúru AP to povedal ukrajinský vojenský analytik Oleh Ždanov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Rusi chápu nebezpečenstvo zablokovania dopravných tepien a prakticky sa zmierili s tým, že budú musieť ustúpiť z pravého brehu Dnipra. Ruské jednotky však nie sú pripravené pokojne opustiť Cherson a pripravujú sa na bitky v meste. Rozmiestňujú tam zmobilizovaných záložníkov a nové skupiny taktických práporov,“ vyhlásil.

Ukrajinská armáda má podľa Ždanova oproti Rusom značnú prevahu v letectve a delostrelectve na pravom brehu Dnipra, čo znamená, že by mohla ostreľovať mesto Cherson a vyhnúť sa priamym bojom.

„Kyjiv si dáva načas, pretože ruské zdroje v Chersone sa vytrácajú a sú zo dňa na deň slabšie, čo Ukrajincom umožňuje naakumulovať sily na hlavný úder,“ povedal Ždanov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci odrezali Rusov na pravom brehu Dnipra od zásobovania, tí sa podľa vojenského analytika zmierili s ústupom © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Vlak uviazol v zajatí lesného požiaru, cestujúci v panike povyskakovali von a skončili s vážnymi popáleninami
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií