fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci začali protiofenzívu v Chersonskej oblasti, mohli sa dostať aj cez prvé ruské obranné línie

Protiofenzíva sa koná vo viacerých smeroch v Chersonskej oblasti.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské sily začali operáciu proti ruským silám v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny. Informuje o tom spravodajský portál Sky News s odvolaním sa na dva ukrajinské zdroje aj správy ukrajinských médií.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zatiaľ čo prvý ukrajinský zdroj povedal, že ukrajinská operácia sa začala v Chersone, druhý uviedol, že protiofenzíva sa koná vo viacerých smeroch v Chersonskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Tretí nemenovaný zdroj pre Sky News uviedol, že v nedeľu v noci a v pondelok mali ukrajinské sily „veľmi intenzívnu” akciu, zatiaľ však nebolo jasné, či to bol taktický krok alebo strategický posun ukrajinskej strany.

Podľa novín Kyiv Post sa objavili správy, že sa ukrajinské sily mohli dostať cez prvé obranné línie ruských síl v Chersone.

Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci začali protiofenzívu v Chersonskej oblasti, mohli sa dostať aj cez prvé ruské obranné línie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií