Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinských vojakov budú v Británii cvičiť, až kým to bude potrebné

Povedal to britský minister obrany Ben Wallace.

6.9.2022 (Webnoviny.sk) – Britský minister obrany Ben Wallace tvrdí, že podpora Ukrajiny v podobe výcviku vojakov bude pokračovať dovtedy, kým Kyjiv bude potrebovať viac vojakov na boj proti ruskej invázii. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na Sky News.

Spojené kráľovstvo informovalo, že výrazne rozšíri výcvikový program ukrajinskej armády. Malo by sa to dotknúť desiatok tisíc ukrajinských vojakov. Trvanie bojového výcviku sa predĺžilo z troch na päť týždňov a väčšina z neho sa bude naďalej konať v Británii. Od júnového začiatku výcviku už bolo na vojenských základniach na severe, juhozápade a juhovýchode Anglicka vycvičených približne 4 700 vojakov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vojenskí inštruktori z ôsmich ďalších krajín vrátane Nového Zélandu, Švédska a Holandska sa spojili so svojimi britskými náprotivkami na rozšírenej výcvikovej misii. Britský minister obrany Wallace povedal, že to demonštruje „naše spoločné odhodlanie podporovať ozbrojené sily Ukrajiny“.

Musíme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme im pomohli ochrániť ich domovy pred nelegálnou a nevyprovokovanou ruskou inváziou, a budeme v tom pokračovať, kým to bude potrebné. Podporujeme Ukrajinu,“ zdôraznil minister.

Viac k témam: Podpora, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, vojenská invázia, Výcvik vojakov
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinských vojakov budú v Británii cvičiť, až kým to bude potrebné © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií