fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Instagram prichádza s umelou inteligenciou. Zisti, čo má riešiť

Máte tip? napíšte nám mailom

Technológie umelej inteligencie sú v dnešnom svete veľmi rozšírené. Ak by sme sa pozreli len o nejakých 30 rokov späť, o tejto možnosti by nebolo ani zmienky. Dnes je tomu inak a populárna sociálna sieť toto zavádza do svojej aplikácie.

umela-inteligencia-insta

Instagram, brat Facebooku, prichádza s možnosťou zapnutia filtra, ktorý odstráni urážlivé či nevhodné komentáre. Používatelia v anglicky hovoriacich krajinách túto možnosť zahliadli v nastaveniach pre samotné komentáre bez potreby aktualizácie aplikácie. Podľa dostupných informácii by mal filter fungovať ako pri klasických príspevkoch tak aj pri live videách.

Celý systém je založený na vyššie spomínanej umelej inteligencii a porovnávaní so zoznamom zakázaných slov. Preto sa my používatelia určite nevyhneme “dieram” v tejto funkcionalite. Pevne veríme, že vývojári budú svoju prácu vykonávať starostlivo a umelú inteligenciu posúvať na čoraz vyššiu úroveň.

Zdroj: 9to5mac.com

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií