fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Únia by mala zmrazený ruský majetok v hodnote vyše 300 miliárd dolárov použiť na pomoc Ukrajine, navrhuje estónska premiérka

Kallasová tiež novinárom povedala, že je nutné „prediskutovať právnu reakciu na zločiny agresie“ spáchané na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.10.2022 (Webnoviny.sk) – Európska únia (EÚ) by podľa estónskej premiérky Kaje Kallasovej mala využiť zmrazený ruský majetok v hodnote viac ako 300 miliárd eur na pomoc Ukrajine. Informuje o tom televízia CNN.

„Dnes sa zameriame na Ukrajinu. V prvom rade musíme hovoriť o použití aktív, ktoré máme – ruských aktív. Máme viac ako 300 miliárd eur aktív a ako ich môžeme využiť v prospech Ukrajiny,“ povedala Kallasová novinárom v Bruseli, kde sa zúčastňuje na samite Európskej rady.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter tiež napísala, že je čas, aby EÚ podnikla kroky a „primala agresora platiť“.

Kallasová tiež novinárom povedala, že je nutné „prediskutovať právnu reakciu na zločiny agresie“ spáchané na Ukrajine a ako „zriadiť samostatný tribunál na ich stíhanie“.

Vyjadrila sa aj na margo údajného ruského podmínovania vodnej elektrárne v Novej Kachovke, o ktorom hovoril počas stretnutia rady ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podľa jej slov je to „čistý terorizmus“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Záplavy v Durbane zabili viac ako 340 ľudí, škody odhadujú na 52 miliónov dolárov (video)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Únia by mala zmrazený ruský majetok v hodnote vyše 300 miliárd dolárov použiť na pomoc Ukrajine, navrhuje estónska premiérka © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií