fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Úrad vysokého komisára OSN pre ľudské práva je znepokojený plánmi Ruska, môžu viesť procesy so zajatcami

OSN varovala Rusko, že stíhanie vojnových zajatcov len za to, že sa zúčastnili na nepriateľských akciách, by predstavovalo vojnový zločin.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.8.2022 (Webnoviny.sk) – Úrad vysokého komisára Organizácie Spojených národov (OSN) pre ľudské práva je hlboko znepokojený možnými plánmi Ruska viesť „medzinárodné tribunály“ s vojnovými zajatcami z ukrajinského Mariupoľa.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hovorkyňa OSN uviedla, že existujú dôkazy o stavaní klietok v sále mariupoľskej filharmónie, „zjavne na zadržanie vojnových zajatcov počas procesov“. OSN to označila za „neprijateľné“ a „ponižujúce“ a varovala Rusko, že stíhanie vojnových zajatcov len za to, že sa zúčastnili na nepriateľských akciách, by predstavovalo vojnový zločin. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Ľudskoprávni pracovníci OSN nemajú prístup k vojnovým zajatcom zadržiavaným Ruskom. K niektorým mal prístup Medzinárodný výbor Červeného kríža, no aj tomu zakazujú prístup ku všetkým, hoci to tak vyžadujú Ženevské konvencie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Úrad vysokého komisára OSN pre ľudské práva je znepokojený plánmi Ruska, môžu viesť procesy so zajatcami © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií