fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Urobili ste zo mňa Žida 21. storočia, povedal Matovič v reakcii na novinársku otázku

Inštitút ľudských práv odsudzuje Matovičove výroky o Židoch.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.6.2022 (Webnoviny.sk) – Mimovládna organizácia Inštitút ľudských práv (IĽP) odsudzuje výroky ministra financií a lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávisle osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča.

„Urobili ste zo mňa Žida 21. storočia, tak ako Židia počas nacistického Nemecka boli za všetko vinní, lebo Hitler ukázal na nich prstom,” povedal Igor Matovič v pondelok v reakcii na novinársku otázka, či nezvažuje odstúpiť z funkcie.

Matovič podľa inštitútu hanobí pamiatku obetí holokaustu a povzbudzuje antisemitov. „Predstaviteľ vlády krajiny, ktorá sa podieľala na holokauste, by mal v tejto súvislosti mimoriadne vážiť slová. Igor Matovič však robí presný opak a svojimi nevkusnými výrokmi relativizuje holokaust, znevažuje pamiatku obetí nacizmu a nahráva antisemitom. Občanov židovského pôvodu počas tzv. Slovenského štátu najprv pripravili o slobodu, potom o majetok a nakoniec väčšinu z nich aj o život. Takto sme stratili vyše 70 000 ľudí. Relativizácia holokaustu a podpora antisemitizmu vrátane tej nepriamej nemá v demokratickej spoločnosti miesto.” uviedol riaditeľ IĽP Peter Weisenbacher.

Inštitút ľudských práv vyzýva ministra financií, aby sa za svoj výrok verejne ospravedlnil. V opačnom prípade, po porade s právnikmi, podnikne adekvátne právne kroky.

Prečítajte si tiež:
Ste diabetik? Riziko straty zraku u vás môže odhaliť umelá inteligencia

Viac k témam: Minister financií SR, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Židia
Zdroj: Webnoviny.sk – Urobili ste zo mňa Žida 21. storočia, povedal Matovič v reakcii na novinársku otázku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií