fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

USA vyzvali Američanov na Ukrajine k okamžitému odchodu, stupňujú sa obavy z ruských útokov

USA vydali výstrahu pred blížiacim sa Dňom nezávislosti Ukrajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.8.2022 (Webnoviny.sk) – Americká vláda vyzýva Američanov na Ukrajine, aby ju okamžite opustili. Upozorňuje, že Rusko posilňuje svoje úsilie o spustenie útokov na civilnú infraštruktúru a vládne zariadenia v nadchádzajúcich dňoch. Bezpečnostná výstraha na webstránke amerického veľvyslanectva uvádza, že bezpečnostná situácia na celej Ukrajine je veľmi nestabilná a podmienky sa môžu bez varovania zhoršiť. Informuje o tom televízia CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

USA vydali výstrahu pred blížiacim sa Dňom nezávislosti Ukrajiny, ktorý pripadá na ten istý deň, ako šesť mesiacov od začiatku ruskej invázie. Podobne varovali už ukrajinskí predstavitelia vrátane prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorí vystríhali, že by Moskva mohla pri príležitosti štátneho sviatku vykonať intenzívne útoky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – USA vyzvali Američanov na Ukrajine k okamžitému odchodu, stupňujú sa obavy z ruských útokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií