fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Berlíne sa konal pochod na podporu práv LGBTQ komunity, dúhové vlajky sa po prvýkrát objavili aj na politických inštitúciách

Tohtoročný pochod má tému „Zjednotení v láske“.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.7.2022 (Webnoviny.sk) – Zhruba 150-tisíc ľudí v sobotu pochodovalo na podporu práv LGBTQ ľudí na dúhovom pochode v Berlíne. Odhad účasti sobotňajšieho podujatia, ktoré je známe aj ako Christopher Street Day, poskytla popoludní berlínska polícia, pričom uviedla, že počet sa do večera môže ešte zvýšiť.

Ľudia čelia prenasledovaniu

Tohtoročný pochod má tému „Zjednotení v láske“. Námestník berlínskej starostky a senátor pre kultúru a Európu Klaus Lederer v otváracom prejave povedal, že Berlín musí byť „bezpečným prístavom“ pre LGBTQ ľudí, ktorí čelia prenasledovaniu vo svojich domovských krajinách.

„Pre všetky krajiny, kde byť queer je stále trestný čin… Berlín musí byť mestom slobody,” uviedol.

Dúhové vlajky na úradoch

Podporu LGBTQ komunite vyjadrili aj politické inštitúcie. Po prvý raz dúhové vlajky viali aj z budovy Bundestagu a úradu kancelára.

Sobotňajší pochod je prvý od začiatku pandémie koronavírusu, ktorý sa uskutočnil bez výraznejších obmedzení. Vlani sa na pochode zúčastnilo zhruba 65-tisíc ľudí, ktorí museli dodržiavať sociálny odstup a zákaz alkoholu. V roku 2020 bol pochod zrušený.

Prečítajte si tiež:
Kto v Čechách nahradí prezidenta Zemana? Po odstúpení odborárskeho predáka zostalo osem kandidátov

Viac k témam: Dúhový pochod, LGBTQI+
Zdroj: Webnoviny.sk – V Berlíne sa konal pochod na podporu práv LGBTQ komunity, dúhové vlajky sa po prvýkrát objavili aj na politických inštitúciách © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií