fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Bratislave bolo cítiť zemetrasenie. Dotrasy budú pokračovať

Počas uplynulej noci došlo v oblasti Viedenskej panvy k ďalšiemu zo série silnejších zemetrasení, ktoré bolo cítiť aj v našom hlavnom meste. Dotrasy by mali pokračovať aj v nasledujúcich dňoch.

Máte tip? napíšte nám mailom

Počas uplynulej noci otriaslo východným Rakúskom zemetrasenie. Podľa seizmickej služby Ústredného ústavu pre meteorológiu a geodynamiku (ZAMG) bol najsilnejší otras zaznamenaný o 00:57 s magnitúdou 4,4.

Otrasy bolo cítiť až do Viedne, Hollabrunnu, Burgenlandu a Salzburgu a mnohých prebudili.

Otrasy bolo cítiť aj v Bratislave

Počas noci sa otrasy vyskytli aj v Bratislave. SAV dnes ráno informovala, že zemetrasenie bolo zaznamenané aj na staniciach národnej siete seizmických staníc.

zdroj: SAV
zdroj: SAV

Nočné zemetrasenie, krátko pred 1:00 bolo cítiť nielen v celom východnom Rakúsku, ale aj v Bratislave a v okolí a SAV zatiaľ obdržala viac ako 30 hlásení.

Zemetrasenie spôsobilo malé škody

Dnešné zemetrasenie nasleduje len niekoľko dní po silnom zemetrasení na prelome marca a apríla, ktoré vtedy na východe Rakúska dosiahlo silu 4.6.

To, že toto zemetrasenie, ktoré bolo najsilnejšie za 20 rokov a nespôsobilo škody, bolo dané len hĺbkou zemetrasenia, ktoré bolo asi 10 km.

Nočné zemetrasenie už malo hĺbku 5 km a spôsobilo mierne škody ako praskliny v omietkach.

Podľa rakúskych seizmológov treba s dotrasmi počítať aj v nasledujúcich hodinách a dňoch. Oblasť Rakúska je totiž seizmicky aktívna.

Prečítajte si tiež:
Oznámenie: Program predsedu vlády SR Petra Pellegriniho
foto: APA, ZAMG
foto: APA, ZAMG
Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií