fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V kauze Fatima padne nové rozhodnutie súdu, svedkovia usvedčili Jankovskú z úplatkárstva a spolupráce s mafiou

Obvinenie Janíčka a Strelčíka bolo podľa bývalého člena mafiánskej skupiny sýkorovcov vymyslené len preto, aby sa zmocnili lukratívneho trenčianskeho baru Fatima.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.5.2022 (Webnoviny.sk) – Okresný súd v Trnave vynesie nový rozsudok vo viac ako dvadsaťročnej kauze údajného vydierania podnikateľmi Ondrejom Janíčkom a Jozefom Strelčíkom 14. júla.

Oboch ešte v roku 2002 odsúdila bývalá trenčianska sudkyňa a neskôr štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská, pričom údajne poškodeného považskobystrického podnikateľa Tibora Jurisu ani nevypočula.

Vymyslené obvinenie

Ten sa ako svedok – poškodený postavil pred súd až v utorok v obnovenom konaní. Vo svojej výpovedi poprel vydieranie zo strany Janíčka a Strelčíka a hovoril o priateľských vzťahoch s nimi. Pred viac ako dvadsiatimi rokmi mal konať pod tlakom.

Obvinenie Janíčka a Strelčíka podľa Michala Vidu z mafiánskej skupiny sýkorovcov vymysleli a zabezpečili práve členovia tejto skupiny.

Zámerom bolo dostať ich do väzby a počas tohto obdobia ich obrať o majetok, hlavne o trenčiansky bar Fatima, ktorý chcel získať Peter Čongrády.

Za peniaze sa dalo všetko

Sýkorovcom pomáhali viacerí policajti, za pomoc však podľa Vidu pravidelne platili aj sudcom a prokurátorom. Vida uviedol, ako zaniesol 3 milióny slovenských korún exsudkyni Monike Jankovskej aj okresnému prokurátorovi. „Tie časy boli také, že za peniaze sa dalo všetko,“ povedal vo svedeckej výpovedi.

Prečítajte si tiež:
Prominentný svetobežník Juraj Valčuha a dve predstavenia opery Don Carlo v SND

Podobne vypovedal aj ďalší svedok, ktorý pracoval pre čongrádyovcov. Potvrdil, že Čongrády chcel Fatimu získať za každú cenu, „aj cez mŕtvoly“.

Pojednávania sa zúčastnili aj obaja podnikatelia, pôvodne odsúdení za vydieranie. Janíček povedal, že ho výpovede svedkov neprekvapili, pretože len potvrdili to, čo on hovorí už roky.

K výpovedi údajne vydieraného Jurisu povedal, že to bolo hrozné počúvať, ale po toľkých rokoch je už obrnený proti všetkému. Vyjadril však sklamanie z toho, že cesta k spravodlivosti mu trvá už dvadsať rokov.

Viac k témam: Kauza Fatima, Súdy, úplatkárstvo
Zdroj: Webnoviny.sk – V kauze Fatima padne nové rozhodnutie súdu, svedkovia usvedčili Jankovskú z úplatkárstva a spolupráce s mafiou © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií