fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V kauze falšovania zmeniek TV Markíza je obžalovaný ďalší podnikateľ

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) podal prokurátorovi návrh na podanie obžaloby Štefana Ágha v kauze falšovania zmeniek TV Markíza. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Máte tip? napíšte nám mailom

Štefan Ágh bol obvinený v kauze falšovania zmeniek z toho istého skutku ako exriaditeľ televízie Pavol Rusko aj podnikateľ Marian Kočner. Vzhľadom na procesnú situáciu bol však vylúčený na samostatné konanie. V súdnom procese s Pavlom Ruskom a Marianom Kočnerom vystupoval pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) ako svedok.

Štefan Ágh dlhodobo svoju vinu popiera, rovnako ako jeho spoluobvinení. Na súde v lete minulého roku tvrdil rovnako ako obhajoba obžalovaných, že mala byť protihodnotou za údajné zmenky záruka, že Markíza nepríde o vysielaciu licenciu.

Štefan Ágh. bol spoločníkom Mariana Kočnera vo firme Gamatex, ktorá bola súčasťou sporu o ovládnutie súkromnej televízie koncom 90. rokov. Spolu s Marianom Kočnerom a nebohým mafiánom Petrom Čongrádym obsadili budovu televízie v roku 1998.

Podľa obžalovaných bol tento spor urovnaný dodatočne okrem pôvodnej sumy 80 miliónov slovenských korún aj štyrmi zmenkami. Markíza od počiatku súdneho sporu, ktorý sa ťahá od roku 2016, tvrdila, že žiadne zmenky neexistujú a považovala ich za vymyslenú legendu.

S ich názorom sa koncom februára stotožnil senát ŠTS Emila Klemaniča, ktorý Pavla Ruska a Mariana Kočnera neprávoplatne odsúdil na 19-ročný trest odňatia slobody.

Prečítajte si tiež:
Má Greta Thunberg dvojníčku? Internetom sa šíri historická fotografia aktivistky z roku 1898

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií