Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V komunálnych voľbách sa o post primátora Košíc bude uchádzať aj nezávislý kandidát Štefan Lasky

Kampaň chce viesť v teréne a zamerať sa na čo najväčší počet osobných stretnutí s Košičanmi.

23.8.2022 (Webnoviny.sk) – Kandidatúru na primátora mesta Košice ohlásil nezávislý kandidát Štefan Lasky. Ako informoval v tlačovej správe, v Košiciach vidí nevyužitý potenciál, ktorý ich predurčuje na to, aby rástli rýchlejším tempom.

„Nechýba tu život, ani chuť ľudí baviť sa a pracovať. Chýba tu prístup mesta ako domova. Férové podmienky pre všetky generácie a ich potreby. Dlhodobo zanedbáva tvorbu dostupného bývania, bezpečnosti, možností na šport i normálneho parkovania. Nevie dostatočne reagovať na ponúkané mimorozpočtové peniaze zo štrukturálnych fondov a tým sa samé pripravuje o možnosti,” uviedol Lasky.

Chce využiť svoje skúsenosti

Poukázal tiež na to, že z Košíc za posledných 10 rokov odišlo takmer 9000 ľudí a s nimi aj podielové dane, ktoré mesto potrebuje. Zároveň vníma veľkú nespokojnosť ľudí s vývojom v posledných rokoch.

„Záleží mi na Košiciach a chcem byť opäť hrdý na svoj domov a jeho výsledky. Chcem všetky svoje dlhoročné skúsenosti a odhodlanie využiť v prospech Košíc. Aby naše mesto neprichádzalo o príležitosti, o športové podujatia, ani o peniaze,” dodal Lasky.

Lasky je manažér a člen Dozornej rady VSE Holding a roky sa venuje problematike energetiky a alternatívnych foriem získavania energie, angažuje sa pre charitu, šport aj kultúru.

Bol už aj poslancom Košíc

Pôsobil na viacerých manažérskych pozíciách na Slovensku aj v zahraničí. Je členom Asociácie finančníkov Slovenska.

V minulosti bol aj poslancom Košíc, poslancom mestskej časti Staré mesto, predsedom Finančnej komisie a tiež predsedom Dozornej rady EHMK 2013.

Avizoval, že potrebný počet podpisov k umožneniu kandidatúry už má vyzbieraný. Kampaň chce viesť v teréne a zamerať sa na čo najväčší počet osobných stretnutí s Košičanmi.

Viac k témam: Komunálne voľby 2022 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – V komunálnych voľbách sa o post primátora Košíc bude uchádzať aj nezávislý kandidát Štefan Lasky © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií