fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V meste Mariupoľ zomrelo viac ako tisíc civilistov, medzi obeťami sú aj desiatky detí

V meste bolo od začiatku vojny zničených až 90 percent obytných budov.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.6.2022 (Webnoviny.sk) – Počas obliehania ukrajinského prístavného mesta Mariupoľ na pobreží Azovského mora zahynulo najmenej 1348 civilistov vrátane 70 detí. Ako referuje spravodajský web CNN, uviedla to vysoká komisárka Organizácie Spojených národov (OSN) pre ľudské práva Michelle Bacheletová. Podľa nej je však skutočný počet obetí nepriateľských akcií na civilistoch pravdepodobne o tisíce vyšší.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Tieto úmrtia boli spôsobené náletmi, tankovým a delostreleckým ostreľovaním a ručnými a ľahkými zbraňami počas pouličných bojov,“ poznamenala Bacheletová a dodala, že v Mariupoli bolo od začiatku vojny zničených až 90 % obytných budov. Tvrdí, že od vypuknutia vojny do apríla bol Mariupoľ „pravdepodobne najsmrteľnejšie miesto na Ukrajine“.

V súčasnosti podľa nej nie je možné zistiť presný počet obetí. „Telá boli nájdené v improvizovaných individuálnych alebo masových hroboch na dvoroch, uliciach a v parkoch, domoch a bytoch… Mnohé ešte treba pochovať,“ dodala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – V meste Mariupoľ zomrelo viac ako tisíc civilistov, medzi obeťami sú aj desiatky detí © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Erdogan má stále námietky voči členstvu Švédska a Fínska v NATO, vraj ide o vec národnej bezpečnosti
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií